Play Station 5 Hakkında İlk Gelen Bilgiler!

Sony’nin yeni nesil konsolu Play Station 5 oyun severlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmekte.

Electronic Arts’ın yetkili ismi Blake Jorgensen, oldukça merak edilen Play Station 5 ve Xbox hakkında bilgi verdi. Sony ve Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarında yapacağı en önemli değişikliğin sanal gerçeklik kaskı olduğunu belirten Jorgensen, köklü değişiklikler olmasa da, bazı ufak değişikliklerin yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Play Station 5

 

Jorgensen’e göre oyun konsolları konusundaki en önemli gelişmelerden biri, yakın bir gelecekte Apple ve Google’ın sektöre girmesi olacak. Hatta Apple, Apple Tv ile sektöre ilk adımı attı bile. Bu yılın başlarında Play Station 5 ile ilgili olarak çalışmalara başlayan Sony’nin yeni bir oyun geliştirici aradığını genelde hepimiz biliyoruz. Sony’nin yaptığı çalışmaların sızdırılmasının ardından ise, Play Station 5‘in nasıl olacağını merak edenler de doğal olarak arttı diyebiliriz.

Öte yandan Ben Wilson’un yaptığı açıklamada, bu yıl için indirilebilir oyunlara daha çok ilgi gösterileceğini söylediğini de belirtelim. Bundan dolayı da Play Station 5‘e özel bir ‘oyun indirme’ servisinin açılabileceği de ihtimaller arasında. Şu an içinse, oyun CD’lerinin popüler olduğunu belirten Wilson, ayrıca cihazların indirilebilir oyun sistemine geçmesinin zaman alacağının da altını çizdi. Bunların yanı sıra, Wilson’a göre oyun konsollarının ömrü 5 yıl olduğundan dolayı, gitgide daha çok ilgi gösterilen sanal gerçeklik formunun Play Station 5 ve Xbox‘a entegre edilmesi ihtimali de çok yüksek.

Bir önceki yazımız olan Counter Strike, Mobil Platformuna Geldi! başlıklı makalemizde Counter Strike, Sdlash3d ve valve hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Venüs V3 Fiyatı ve Özellikleriyle Karşınızda!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478