PES 2016’dan EURO 2016 Hamlesi!

Futbol oyunlarına tutkun olanlar için Konami‘nin çıkardığı PES serisi büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde çok sayıda takipçisi bulunan oyun son yıllarda önemli bir düşüş yaşıyordu. Serinin son oyunu olan PES 2016 geçtiğimiz aylarda raflardaki yerini almış ve oyunculardan tam puan almayı başarmıştı.

Konami‘nin son dönemlerde çıkardığı en iyi PES oyunu olarak lanse edilen PES 2016‘da en büyük sorun ise, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi lisans sorunu oldu. Bu konuda rakibi olan EA Sports‘un FIFA serisinin oldukça gerisinde kalan firma, oynanış bakımından çok iyi olan oyuna yeni eklemeler yapmaya devam ediyor.

EURO 2016 Sürprizi!

Konami firması, son 2 oyuna göre son derece olumlu tepkiler alan PES 2016 için çalışmalara devam ediyor. Firma geçtiğimiz haftalarda bir güncelleme yayınlayarak başta Galatasaray olmak üzere birçok takımı oyuna eklemişti. Firma şimdi de oyunculara önemli bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

pess

Konami‘nin en büyük amaçlarından biri olan UEFA lisansı konusunda adımlar atıldı. Konami‘den bugün yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yaz düzenlenecek olan UEFA EURO 2016 Turnuvası için ara ara gerçekleşecek güncellemelerle turnuvada yer alan stadyumlar ve diğer veriler eklenecek.

PES 2016 için yapılacak olan ve sıklıkla gelecek olan güncellemeler ile birlikte EURO 2016 Turnuvasına kadar PES 2016 sahiplerinin EURO 2016 Turnuvasının tüm içeriklerine ücretsiz olarak sahip olması sağlanacak. Bu da özellikle ülkemizin de turnuvaya katılacağını düşündüğümüzde son derece önemli bir artı olacak gibi görünüyor.

Konuyla ilgili önceki dönemlerde UEFA anlaşmalarıyla ilgili ayrı oyunlar çıkaran EA Sports‘un EURO 2016 konusunda nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Firmanın bu büyük turnuva ile ilgili de ayrı bir oyun çıkarma ihtimali son derece yüksek görünüyor.

PES 2016 kullanıcıları için en önemli artılardan biri ise, güncellemeler sonunda oluşacak turnuvayı ücretsiz bir şekilde oynayabilmeleri olacak. Yine de oyuna nasıl eklenti yapılacağı ve turnuvanın mod olarak nasıl ekleneceği konusuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Konami‘nin EURO 2016 hamlesi önemli bir artı sağlayacaktır. Konuyla ilgili EA Sports cephesinin de atılım yapmasına kesin gözle bakılıyor. Bakalım Milli Takımımızın da yer aldığı turnuvaya kadar, oyun firmaları kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacaklar ve bu durum satış rakamlarına nasıl yansıyacak?

Bir önceki yazımız olan Play Station 5 Hakkında İlk Gelen Bilgiler! başlıklı makalemizde Microsoft, Play Station 5 ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook Work Chat Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478