PC Deponun Sahibi: Asıl Mağdur Biziz!

Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden teknolojik ürünlerin satışını yapan firmalardan biri olan PC depo firmasının kendisinden alış veriş yapan müşterilerini dolandırdığı yönünde haberler yapılmıştı. Bu haberlerin ardından, PC Depo’nun sahibinin bir müşterisine söylediği iddia edilen sözler ortalığı iyice karıştırdı. Bu iddiaya göre, PC Depo’nun sahibi Sinan Yener telefonda konuştuğu müşterisine o ürünleri unutun” dedi. Müşterilerin parayı ödemesine rağmen, ürünlerinin kargoya verilmediği ve mağdur edildikleri yönündeki haberler üzerine, PC Depo’nun sahibi, internete üzerinden bir açıklama yaptı.

pc depo 1

Firmanın sitesinde bulunan önemli duyuru bağlantısına tıkladığımızda karşımıza çıkan yazıda özetle şunlar yazıyor: “Gazetelerde yayınlanan haberlerin başlangıcında yer alan firmamızın yılda 25 000 adet bilgisayar sattığına ilişkin beyanlar dışındaki haberlerin tüm içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi doğru da değildir. Firmamız 13 yıldır bu sistemde en fazla bilgisayar satan firmadır. Bu durumda yasa gereği teslim süremiz 45 gün olarak ön görülmüş olduğundan 3-4 günlük rötar ile birlikte asgari 5000 adet bilgisayarı alıcıya teslim edemememiz gerekirdi oysaki şu an firma kayıtlarına göre alıcıya ulaşmayan bilgisayar sayısı sadece 180 adettir. Bu fark dahi firmamızın 2,5 milyon zararı ile ortaya çıkarıştır. Firmamız buna rağmen faaliyetlerine devam etmiştir.” Açıklamanın devamında ise, tüm mal varlığını teminat olarak göstermesine karşın bankaların uyguladığı hesabı bloke etme işleminin rol oynadığını belirten firma sahibi, şirket avukatlarının konuyla ilgili olarak çalışma yaptıklarını ve oluşan mağduriyetin en kısa sürede giderileceğinin altını çizdi.

 

Bir önceki yazımız olan Li-Fi Sayesinde Işıkla İnternete Bağlanılabilecek! başlıklı makalemizde Li-Fi teknolojisi, Tom Higgison ve Wi-Fİ hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Li-Fi Sayesinde Işıkla İnternete Bağlanılabilecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478