Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

PayPal Nedir?

PayPal, internet üzerinden online alışveriş ve para transferi işlemlerinizi yürütebileceğiniz bir platformdur. Herhangi bir kart veya banka aracılığı olmaksınız internette sanal bir hesap aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır.

İnternet üzerinden işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar için birçok ödeme işlemi gerçekleştirmek için kolaylık sağlayan bir sistem olması tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Ülkemizde de uzun yıllar hizmet veren PayPal hesabı, 2016 yılı içerisinde Türkiye’ye olan hizmetini durdurma kararı almıştır. Bu nedenle ülkemizde kullanımı çeşitli illegal yöntemler dışında gerçekleşmemektedir.

Ülkemizde sunduğu hizmeti durdurma kararı alması nedeniyle birçok kullanıcı hesapları içerisindeki yer alan paralarını çektikten sonra hesaplarını kapatmak istemektedirler. Bu nedenle internet üzerinde PayPal hesabı nasıl silinir? şeklinde birçok arama yapılmaktadır. PayPal hesabını nasıl sileceği konusunda bilgi almak isteyen kullanıcılar makalemizden faydalanabilirler.

Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

PayPal Hesabı Nasıl Silinir?

PayPal hesabının silinmesi işlemi oldukça basit bir işlemdir. Aşağıda maddeler halinde anlattığımız adımları takip ederek PayPal hesabınızı silebilirsiniz.

  • Öncelikle internet tarayıcınız üzerinden PayPal hesabınıza giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan Profil butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra Hesap Seçenekleri butonunun alt kısmında yer alan Hesabınızı Kapatın butonuna tıklayınız.
  • Hesap kapatma işlemini başlattıktan sonra karşınıza çıkacak olan adımları eksiksiz olarak uygulayınız.
  • Adımları eksiksiz olarak yerine getirdiğiniz takdirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir/kapatılacaktır.
Paypal Hesabı Nasıl Silinir?

Silinen PayPal Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Yukarı PayPal hesabı nasıl silinir? başlığı altında anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak silmiş olduğunuz PayPal hesabınızı tekrar açmanız mümkün değildir. Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz hesap kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızı sildikten sonra içerisinde kalmış olan bakiyeyi talep etme imkânınız bulunmamaktadır. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce içerisinde yer alan bakiyeyi çektiğinizden kesin olarak emin olunuz.

PayPal Türkiye Hizmeti Kullanılabilir Mi?

Bilindiği üzere PayPal Türkiye’de bulunan müşterilerine verdiği hizmeti Aralık 2016 tarihinde çeşitli nedenlerden ötürü durdurduğunu ilan etmişti. Verilen hizmetin durdurulduğunun ilan edildiği tarihten itibaren kesinlikle Türkiye’ye herhangi bir hizmet vermemiş ve vermeyecektir. Fakat hesabında bakiyesi bulunan kullanıcıların mağdur olmamaları için, hesaplarında bulunan bakiyeleri herhangi bir banka hesabına aktarabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bedava Pepsi Kodu 2020 başlıklı makalemizde bedava pepsi kodu ve bedava pepsi kodu 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bedava Pepsi Kodu 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478