Outlook’a Sosyal Özellikler Ekleniyor

Dünyaca ünlü ve teknoloji devi olan Microsoft’un ücretsiz e-posta servisi Outlook’a sosyal özellikler ekleneceği iddiası gündemdedir. Artık web sürümü içerisinde beğenme ve bahsetme özellikleri ile daha efektif bir kullanım sunulacaktır. Hotmail ismini hatırlıyor pek çoğumuz hatırlamaktadır. İnternetin en eski ücretsiz e-posta servislerinden olan Hotmail 2000’li yıllarda Microsoft tarafından satın alınmıştır. Google’ın gmail hamlesi ile üzerine Microsoft’un da kendisi için tamamen ücretsiz bir e-posta servisi edinme gayesi sonucu olarak çok daha fazla geliştirilen Hotmail gmail’in popülerliğini tutturamayınca Microsoft tarafından ismi değiştirilerek Outlook.com servisine dönüştürülmüştür. Günümüzde halen Hotmail.com adresi üzerinden hizmet sunan Outlook.com gmail’in en büyük rakibi olmaya da devam etmektedir.
Microsoft şimdi Outlook’u daha cazip hale dönüştürmek için servise sosyal özellikler eklemenin planları yapılıyor. Outlook.com hesabınıza yakın zaman da tıpkı Facebook’ta olduğu gibi beğeni ve bahsetme seçenekleri görülecektir. Bahsetme daha kullanışlı bir özellik gibi gözlemleniyor bunun sayesinde Outlook kullanıcıları bir e-posta yazışması sırasında konuşmada bir kişiyi etiketleyip onun uyarılmasını sağlayabileceklerdir. Etiketlenen kişiler bir e-posta yazışmasında otomatik olarak bilgi alanına eklenerek e-posta kutularına bayrak işareti eklenmiş özel bir e-posta iletisi belirecektir. Bu Facebook ya da Twitter’daki @ işaretinin işlevi gibi çalışmaktadır ve bir meslektaşı veya arkadaşı ilgilendiren bir e-posta yazışma konusu üzerinden onları haberdar etmek için oldukça kullanışlı bir yöntem gibi görünmektedir. Microsoft bu sebepten ötürü Outlook.com servisindeki e-posta aktarımını daha pratik ve aktif bir deneyime dönüştürmeyi planlamaktadır. Microsoft’un Office 365’teki Outlook kurumsal kullanıcıları bu özellikler ile ilk olarak bu ay içinde alacağı söylentisi bulunmaktadır. Outlook.com yeni ara yüzünün ön izlemesine erişim hakkı olan kullanıcıların da bu güncellemeyi aralık ayında alacakları bildirilmiştir. Beğeni ve bahsetmeler yalnızda Outlook’un web servisi ile sınırlı kalmayacak bir durumdur. Microsoft bu güncellemeyi Outlook iOS ile Android uygulamalarına da getirmeyi planlamaktadır. Zaman olarak ise 2016’nın ilk yarısını işaret edilmektedir. Gelecek günlerde net tarih belirleneceği konusunda duyumlar vardır. Windows ile Mac Outlook 2016 kullanıcıları da aynı anda bu yenilikten yararlanmaya başlayacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Twitter Moments'i Duyurdu! başlıklı makalemizde sosyal medya, twitter ve twitter haber takibi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonunuzu Drone’a Dönüştürebilirsiniz

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478