OnePlus 2 Güncellendi!

Akıllı telefon pazarında gelişmeler sürüyor. Firmalar birbirinden önemli modelleri ile bu pazardaki paylarını arttırmak istiyorlar. Son yıllarda artan firma sayısı ile de rekabet daha da kızışmış durumda. Özellikle Uzakdoğu kökenli firmalar pazaardaki paylarını arttırmaya devam ediyorlar.

Akıllı telefon pazarına 2014 yılında giriş yapan OnePlus firması, pazarın yeni sayılan firmaları arasında yer alıyor. Amiral gemi modelleri ile adından söz ettiren firma, donanımsal özellikleri gelişmiş olan cihazları uygun fiyata satarak pazardaki payını arttırmaya çalışıyor. Firma bunda da başarılı oldu.

Akıllı telefon pazarına OnePlus One modeli ile giriş yapan ve büyük beğeni toplayan firma, OnePlus 2 konusunda ise, sıkıntılar yaşıyor. Firmanın yeni amiral gemi modeli olan OnePlus 2 adından daha çok sorunlarla söz ettiriyor ve bu da kullanıcıların tercih etmemesine neden oluyor.

OnePlus 2 ile ilgili en fazla dile getirilen şikayet ise, ısınma problemi oldu. Qualcomm imzalı Snapdragon 810 işlemci kullanan cihazda önemli derecede ısınma sorunları kaydedildi. Bununla birlikte cihazın son derece yavaş şarj olması ve pilinin de kısa sürede tükenmesiyle kullanıcılar adeta canından bezdiler. Bu haberleri duyan yeni cihaz almayı düşünen kullanıcılar da bu modelden uzak durmaya başladı.

onee

OxygenOS 2.1.2 Güncellemesi Geldi!

OnePlus firması tarafından bugün önemli bir haber yapıldı. Firma, OnePlus 2 modeli için güncelleme yayınlandığını duyurdu. Kullanıcıların büyük bir merakla beklediği güncelleme ile birlikte birçok yenilik geliyor.

OnePlus 2 cihazı için yayınlanan OxygenOs 2.1.2 güncellemesi ile birlikte Rusça ve Türkçe dil desteği geldi. Bunun yanı sıra cihazın kilit ekranı için çeşitli özelleştirmeler de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bununla birlikte cihazın kamera performansında önemli oranda iyileştirme sağlandığı da açıklandı.

OxygenOS 2.1.2 güncellemesi ile birlikte güvenlik yamaları da aktif edildi. Ayrıca, cihazda yaşanan çeşitli performans sorunlarının de giderildiği açıklandı. Bu güncelleme ile birlikte cihazın çok daha iyi bir performans göstereceği iddia ediliyor. Ayrıca, 3. parti kamera uygulamalarında yaşanan sorunlar gideriliyor ve RAW formatında kayıt yapılırken gelen hatalar da çözülüyor.

OnePlus 2 cihazı için dağıtılan OxygenOS 2.1.2 güncellemesi OTA yoluyla dağıtılıyor. Güncellemenin önümüzdeki bir kaç gün içinde tüm cihazlara gelmesi ön görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Lenovo Seneler Sonra Zarar Etti! başlıklı makalemizde lenovo ve zarar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook İnsanları Mutsuz Ediyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478