Ofis İçi Kağıt Dönüşüm Makinesi Çıktı!

Geri dönüşüm sistemleri, çevre kirliliğinin yaygın olduğu günümüzde son derece önemli bir konudur. Devasa geri dönüşüm tesisleri ile birlikte özellikle gelişmiş ülkeler son derece önemli sonuçlar elde ediyorlar. Doğada geç çözülen maddelerin geri dönüşümü ile sadece sağlık değil aynı zamanda ekonomik gelir de sağlanıyor.

Ürettiği yenilikçi ürünler ve yazıcılarla tanınan Epson firması, teknoloji dünyasında dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. Firma tarafından gelecek hafta tanıtılması planlanan ofis içi kağıt geri dönüşüm sistemi büyük bir merak uyandırdı.

Devasa Tesis 2,5 Metreye Sığdı!

Normal şartlarda geri dönüşüm tesisleri son derece büyük ebatlarda inşa edilmektedir. Bu tesislerde kullanılan tüm makineler de aynı doğrultuda üretilmektedir. Epson ise, bu devasa boyuttaki teknolojiyi sadece 2,5 metre büyüklüğünde bir makineye sığdırdığını açıkladı.

Geri dönüşüm konusunda adeta çığır açması beklenen teknolojinin birçok avantajı bulunuyor. Özellikle kağıdın geri dönüşüm merkezlerine taşınma sürecinde kullanılan araçların çevreye zarar vermesi ve genellikle eski tarzda araçların kullanılmasıyla firma harekete geçme kararı almış.

epsonn

Sadece taşınma süreci değil, aynı zamanda geri dönüşüm işlemi sırasında oldukça fazla karbondioksit salınımı olması, son derece fazla su harcanması da çevre için sonuçları faydalı olsa da önemli handikapları beraberinde getiriyordu. Bu nedenle bu yeni teknolojinin büyük bir önemi bulunuyor.

Epson tarafından 10 Aralık’ta tanıtılması beklenen PaperLab adı verilen ürün ile birlikte su kullanılmayan bir sisteme geçiliyor. Bu sistemle, yaklaşık 2,5 metre büyüklüğünde olan cihaz,  dakikada 14 adet A4 kağıdı üretimi gerçekleştiriyor. Cihaz ayrıca A3 kağıt üretme özelliğine de sahip.

Epson PaperLab ayrıca, renkli, kokulu ya da kartvizit için tasarlanmış kalın yapıda kağıtların da üretimini gerçekleştiriyor. Böylece firmaların kağıtları imha etme ya da geri dönüşüme gönderme gibi sorunlarını çözen cihazın zamanla geliştirilerek daha hızlı bir şekilde kağıt üretmesi tasarlanıyor.

Şirketlerin ve sıkı çalışan ofislerin büyük bir merakla beklediği Epson PaperLab’ın 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Cihazın son derece önemli bir açığı kapatarak önemli satış rakamları elde edebileceğini düşünüyoruz. Bakalım Epson firması bu üründen istediği sonuçları alabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonlara 3D Tarayıcı! başlıklı makalemizde akıllı telefonlara 3 boyutlu tarayıcı, akıllı telefonlara 3d tarayıcı ve eora 3d hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

100 Doların Altında Alınabilecek En İyi Telefon!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478