Office 2016 İndirmeye Hazır

Microsoft’un Windows işletim sistemi dışında en fazla önem verdiği yazılım grubu olan Office, baştan aşağı yenilenerek 2016 sürümü ile yeniden bilgisayarlarınıza gelmeyi bekliyor. Microsoft Office 2016 ilk kez Mart ayında duyurulmuş ve o zamandan sonra da ön izleme sürecine başlamıştır. Windows 10 platformunun tam aksine Office 2016 ön izleme programı kısa bir zaman sonra sona erecektir. Paket içerisindeki bütün uygulamaların elden atıldığı ve yeni özelliklerin de dâhil edildiği Office 2016 yine tek bir ödeme yolu ile satın alınabiliyor ya da Office 365 abonesi olanlar ücretsiz olarak yeni pakete sahip olabilirler. Office 2016 yazılımı ile gelen yenilikler ise Word, OneNote ve PowerPoint uygulamaları artık yerleşik olarak eş zamanlı olarak çalışmayı desteklemektedir. Kullanıcılar ortakların düzenlemelerini rahatlıkla görebiliyor olacaklar. Daha önce web uygulamaları üzerinden ortak çalışma mümkün oluyordu. Skype entegrasyonuyla kullanıcılar çalışma sırasında bir sohbet başlatarak bilgi aktarımı ya da paylaşımı gerçekleşiyordu.
Office 365 Groups özelliğiyle kullanıcılar açık ya da özel gruplar oluşturarak paylaşımda bulunabilme imkânı sunulmaktadır. Bu gruplarda paylaşılan takvim, bir mail kutusu, bulut depolama alanı ile OneNote uygulaması bulunmaktadır. Office 365 Groups özelliğiyle Outlook 2016 platformunun bir parçası haline gelerek Outlook Groups uygulaması bünyesinde de Android, iOS ve Windows Phone cihazlarında bulunacaktır. Excel uygulaması firmanın bir süre önce indirmeye sunulan Power BI analiz aracıyla uyumlu olarak çalışan ve hızlı bir şekilde istatistiklerin tablolara dökülmesini sağlamaktadır. Özellikle el yazısı ile yazılan matematiksel işlemleri de otomatik olarak tablolara aktarımını sağlıyor.
Office 365 Planner uygulaması ekip çalışmalarını organize etmesini, görevler atamasını sağlarken, yeni planlar hazırlamasını, görsel kontrol paneli ya da bildirimlerle herkesin var olan süreçten haberdar olmasına olanak sağlıyor. Planner önümüzdeki aylarda yayımlanması bekleniyor. Elden geçirilme ile daha hızlı bir yapıya kavuşuyor ve düşük öncelikli mailleri otomatik olarak silmektedir. One Drive üzerindeki eklentilere de rahatlıkla ve oldukça kolay bir şekilde erişebilme imkânı sunulmuştur. Bilgisayarlar için Office 2016 ev ve iş sürümü 790TL tutarındayken profesyonel sürüm 1299TL seviyesinde bir fiyat verilmektedir. Office 365 aboneliği düşünenler için bir bilgisayarlık bireysel abonelikte aylık 14.99TL ödeyerek 5 bilgisayarlık ev aboneliğinde aylık 22.99TL ücretler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2015 Tracker Listesi Ve Torrent Hızı Arttırma başlıklı makalemizde torrent hızını arttırmak, torrent hızlandırmatracker bulma ve torrent kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Asus’dan Yeni Hepsi Bir Arada Bilgisayar Modelleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478