Oculus Rift Satışa Çıktı!

Oyunseverlerin merakla beklediği Oculus Rift, sonunda satışa çıktı. İlk olarak 2012 yılında satışa çıktıktan sonra Facebook tarafından satın alınarak geliştirilen VR set, geliştirilerek DK1 ve DK2 olarak iki yeni sürümle kullanıma sunulmuştu. (Ayrıca Oculus Rift’in ardından sektöre önemli ölçüde yatırım yapıldığını da hatırlatmak gerek.)

Dün itibarıyla resmi olarak satışa çıkan Oculus Rift’in en önemli özelliği ise, 600 dolarlık fiyat etiketi. Oculus Rift’i satın aldığınızda, kulaklık, mikrofon, sensörün yanı sıra Xbox One kontrolcüsünün bulunduğunu da belirtelim. Xbox One kontrolcüsünün en önemli özelliği ise, oynamak istenilen oyunlarda büyük kolaylık sağlaması. Bunun yanı sıra, Oculus Rift’te bulunan kumanda sayesinde Oculus Rift’in sahip olduğu arayüzde gezinebilir, 360 derece videolar izleyebilir veya Oculus mağazasında ne var ne yok diye şöyle bir bakabilirsiniz.

Oculus Rift’i ön sipariş veren herkes, EVE:Valkrie, ve Lucky’s Tale oyunlarını ücretsiz olarak oynayabilecek. Bununla birlikte, 2016 yılı içerisinde Minecraft oyunlarının da bulunduğu 100’den fazla yeni oyunun piyasaya çıkacağını da belirtelim. Üstelik Oculus’tan gelen haberler bununla da sınırlı değil. Oculus Studios içerisinde Rockband VR, Edge Of Nowhere, The Climb oyunları gibi oyunların da bulunduğu 20’den fazla özel oyunu da yakında satışa çıkaracak.

oculus rift

Oculus Rift’i kullanmak içinse, tavsiye edilen gereksinimler;

NVIDIA GTX 970/AMD R290 ya da eşdeğeri ekran kartı,

Intel i5-4590eşdeğeri ya da daha iyisi işlemci,

8 GB RAM ya da daha fazlası, 3xUSB 3.0 portu ayrıca bir adet te USB 2.0 port,

HDMI 1.3 video uyumlu video çıkışları, Windows 7 SP1 64 bit ya da daha yenisi.

Bunun yanı sıra, bilgisayarı VR’yi desteklemeyenler için Oculus Ready adlı bilgisayarın da Şubat ayında 1500 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olacağı ve bunun yanı sıra Oculus Rift’in 20’den fazla ülkede satışa sunulduğunu ve ön sipariş verilen ülkelerde 20 Mart tarihinden itibaren VR’lerin kullanılabileceğini de eklemek gerek.( bu ülkeler arasında Türkiye maalesef yok, ancak Türk kullanıcıların Mayıs ayından itibaren Oculus Rift edinebileceğini de ön görebiliriz) Bununla birlikte ön sipariş verenler için Oculus Touch için de ön sipariş önceliği ve Oculus Ready bilgisayara özel indirim uygulamasının bulunduğunu da söyleyelim.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Huawei Watch 2 Saatin Yeni Versiyonları CES 2016'da Tanıtıldı! başlıklı makalemizde CES 2016, huawei ve Huawei Watch hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Netflix Türkiye’ye Sonunda Geldi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478