Nokia-Microsoft Lumia Telefonlar Nasıl Formatlanır

nokia lumia 830

Lumia telefonlar günümüz kullanıcıları için akıllı telefon kategorisinde bir alternatif olarak sergileniyor. Telefon kullanımlarında kullanıcılar telefonu sıfırlamak veya başka bir tabirle fabrika ayarlarına döndürmek isteyebilir. Bizde bu işlemi kısaca anlatmaya çalışacağız.

Bu işlemi yaparken telefonunuzdaki bütün bilgilerin(rehber,fotoğraflar vb.) kaybolacağını unutmayınız. İhtiyacınız olan bilgileri yedeklemeyi unutmayınız. Batarya yüzdeniz herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için % 40 ve üzeri olması sizin açınızdan iyi olacaktır.

Windows Phone 8.1 için;
Ayarlar menüsüne girdikten sonra Hakkında Bölümüne giriyoruz ve altta mevcut olan telefonu sıfırla seçeneğini seçiyoruz.

Windows 10 için;
Ayarlar menüsüne girdikten sonra, Sistem Başlığını seçiyoruz. Daha sonra Hakkında bölümüne girerek en alttaki Telefonu sıfırla(reset your phone) seçeneğine tıklıyoruz.

 

Bu işlemi yapabileceğimiz bir diğer yol ise ;

  • Telefonu kapalı konuma getirin.
  • Kamera + ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın telefon titreyecektir.
  • Titremeden sonra güç düğmesini bırakın 4-5 saniye kadar tutmaya devam edin.
  • Telefon sıfırlanacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlar için Windows 10 insider yeni versiyonu yayınlandı! başlıklı makalemizde Lumia windows 10, lumia windows 10 güncellemesi ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Skype Translator, O Dillere Kavuştu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478