Nintendo Mobil Oyun Çıkarıyor!

Oyun dünyasının en köklü firmalarından biri olarak Nintendo, genellikle katı kuralları ile tanınıyordu. Nintendo, bir döneme damgasını vuran ve son derece önemli satış rakamlarına ulaşan oyunlara imza atmıştı. Taşınabilir oyun cihazları ile adeta rekorlar kıran Nintendo, oyun dünyasındaki gelişimlere daha fazla kapalı kalamadı.

Nintendo, mobil oyun sektörünün hızla büyümesiyle birlikte bu sektöre girmeye hazırlanıyor Electronic Arts, Konami gibi firmaların yaptıkları yatırımlardan sonra Nintendo’da bu sektöre giriş yapmıştı.

Nintendo,katı kurallarıyla tanınan bir firma olmasına rağmen esneme göstermeye başladı. Sadece kendi konsollarına özel oyunlar geliştiren firma, oyunlarını kendi konsolları dışında kullanmamaya özem gösteriyordu.

Mobil oyun dünyasındaki hızlı gelişim ile birlikte Nintendo firması da tabularını yıkmak zorunda kaldı. Bu yolda adımlar atmaya başlayan firma, sadece kendi konsollarına özel olmayan oyunlar üreteceğini açıkladı. Böylece daha fazla kitleye ulaşmayı hedefleyen Nintendo’nun bu atılımı heyecana sebep oldu.

nintendoo

DeNA İle Birleşme!

Nintendo tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, DeNA isimli mobil oyun geliştiricisiyle ortak anlaşma yapıldı. Nintendo firması, bir kaç ay önce yaptığı açıklama ile tüm mobil platformları içeren oyunlar üreteceğini açıklamıştı. Bu konuda yardım alan firma artık çok daha geniş bir kitleye hitap edecek oyunlara imza atacak gibi görünüyor.

DeNA isimli firmanın CEO’su Serkan Toto, yaptığı açıklama ile söylentileri doğruladı. Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Toto, “Nintendo’dan beklenmeyeni, bekleyin! Yakında!” diye bir ileti gönderdi. Bu da artık oyunun yakın zaman içinde çıkacağına işaret etti.

Nintendo ile ilgili yapılan bu açıklama özellikle mobil oyunları tercih eden kullanıcıları heyecanlandırdı. Nintendo’nun mobil oyun pazarına Mario, Pokemon gibi efsane oyunlarla girmeye başlayacağı söylentisi konuşulmaya başlandı.

Nintendo firması, efsaneleşen Mario ya da Pokemon gibi oyunları tüm mobil platformlar için çıkarırsa zirveye yükselirler diye düşünüyoruz. Dünya üzerinde milyonlarca fanı olan bu efsane oyunların yeni versiyonları kısa sürede rekor kırabilir. Bu nedenle tüm işletim sistemi kullanıcılarının göz Nintendo firmasının üzerinde olacak.

Bakalım Nintendo klasik oyunlarıyla az risk alıp bu şekilde mi mobil oyun dünyasına girecek, yoksa risk alarak yeni oyunlarla mı giriş yapacak, bekleyip görelim.

Bir önceki yazımız olan Haftanın En İyi Mobil Oyunları! başlıklı makalemizde deer hunter 2016, ekim ilk haftanın mobil oyunları ve haftanın en iyi mobil oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xperia Z2 ve Z3 İçin Güncelleme Geldi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478