Nexus 6P bu defa mikrofon sorunu yaşıyor

Nexus 6P kısa bir zaman önce kasadaki bükülmeler ile arka tarafta yer alan cam kısmın çabuk çatlaması gibi problemlerle gündeme gelmiştir. Bu defa ise kullanıcılar mikrofonun ses kalitesinden şikayetçi olmaktadır. Huawei’nin üretmiş olduğu Nexus 6P çıktığı günden bu yana bir çok sorunla boğuşmak zorunda kalmıştır. İlk olarak akıllı telefonun bükülmeye karşı çok az dayanıklı olması tepki toplamıştı ve sonrasında ise bazı kullanıcılar yere düşürdükleri Nexus 6P modellerinde arka kısımda kamerayı koruyan cam kaplamanın çabucak çatladığını dile getirmeye başlamışlardır. Akıllı telefon her ne kadar metal kasası ya da sağlam bir profile sahip gibi görünse de bu tarz problemler akıllarda soru işareti oluşturmaktadır.

Düşürmelere karşı dayanıklılık olacak bir şekilde kullanıcıya mâl edilebilir fakat Nexus 6P’nin yeni problemi o kadar hafife alınmayacak cinsten olmuştur. Google forumları, xda geliştirici forumu ile Reddit gibi sitelerde birbirleriyle buluşan kullanıcılar son günlerde mikrofon problemini sık bir şekilde dile getirmeye başlamışlardır. Bazı kullanıcılar yalnızca hoparlör modunda mikrofonun kötü bir deneyim sunduğunu söyleseler dahi hem hoparlör modunda hem de normal kullanımda problem yaşadığını söyleyenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle Xda forumunda konuyla ilgili yaklaşık 400 mesaj bulunmaktadır. Google forumlarında sorulan soruya ise uzmanlar konu ile ilgili gerekli araştırmanın başlatıldığının yanıtını verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Artık İstediğiniz Kişinin What's App Takibini Yapabileceksiniz! başlıklı makalemizde What Alert, What's App ve What's Dog hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bu Haftaki En İyi Mobil Oyunlar!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478