NBA 2K16’dan Rekor Satış Başarısı !

Teknolojinin ülkemizdeki hakimiyetinin 2000’li yılların başından itibaren artarak devam ettiği biliniyor.Bu teknolojikleşmeye uygun olarak,evlerde bulunan bilgisayarların sayısının ve seviyesinin artması çeşitli sektörlere de yaramış durumda.Bu bilgisayar kullanımının çok büyük bir kısmının gençler tarafından kullanılıyor olması, bu konuda yapılacak olan yeniliklerin genç odaklı olmasını sağlıyor.

Gençlere özel bu yeniliklerin başında bilgisayar ve konsol oyunu olarak üretilen oyunlar geliyor. Oyun sever birçok genç her yıl devamlı olarak takip ettikleri oyunların çıkmasını dört gözle bekliyor. Öyle ki ; 240-250 liralara kadar çıkan fiyatlara rağmen,popüler olan ürünler anında satın alınıyor ve oynanmaya başlıyor. İşte böyle popüler hatta efsane denilebilecek olan oyunlardan bir tanesi de NBA 2K serisi.

 

Dünyada milyarlarca kişinin takip ettiği basketbol liglerinden olan NBA’in çizgi haline dönüştürmüş oyunu olan NBA 2K serisinin son versiyonu olan NBA 2K16 geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı. 2 K Sports/Games tarafından yapımcılığı yapılan oyun içerisinde barındırdığı  25 Euroleague takımı sayesinde daha da popüler hale gelmiş,çıkış tarihi merakla beklenen oyunlar arasında yer almıştı.

 

Ülkemizde de birçok basketbol severe uykusuz geceler yaşatan oyun, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir rekorla satışa çıktı. Oyun ülkemizde 139 lira civarında bir satış fiyatı sahip.

 

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre ; oyun çıktığı ilk hafta 4 milyondan fazla satarak serinin en hızlı çıkış yapan oyunu oldu. Yapımcılar bu rekorun ilerleyen günlerde daha da ilerletileceğinden eminler.

 

Bu ilginin ardından önümüzdeki sene çıkacak olan oyunun daha iyi ve çeşitli özelliklere sahip olması bekleniyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

 

Bir önceki yazımız olan FIFA 16 İnceleme başlıklı makalemizde ea sports, fifa 16 ve fifa 16 inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

T-Mobile Kullanıcıları Hackerler İle Sorun Yaşıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478