Monster Abra A7 v3.2.1 İncelemesi

Günümüzde bilgisayar ve konsol oyunlarına ilgi her geçen gün dahada artıyor bu durum her geçen gün yeni oyunlar üretilmesine yol açıyor. Ancak yeni üretilen bilgisayar oyunlarını rahatlıkla oynayabilmek için bilgisayarınızın sistem gereksinimleri ciddi anlamda önemli rol oynuyor. Hal böyle olunca bilgisayar üreticileri her geçen gün sistem gereksinimleri daha yüksek bilgisayarlar üretiyorlar. Oyun bilgisayarı sektörüne çok hızlı bir şekilde giriş yapan monster’da bu sektörde büyük rol oynuyor.

Monster marka oyun bilgisayarları Fokus Bilgisayar şirketi tarafından üretilmekte. Monster bilgisayarlar barındırdığı sistem özellikleri ve fiyat bakımından kullanıcılar tarafından büyük ilgi çekiyor. Bu bilgisayarlar monsterın resmi sitesinden satışa sunulmakta. Biz bugün Monster markasının Abra A7         v 3.2.1 modelini incelemeye alacağız. Abra a7 v3.2.1 modeli Monster resmi sitesinden 3.899.00 TL fiyatla satışa sunulmuş durumda. Ürünün başlıca özelliklerine bakacak olursak. İçerisinde İntel Core i7 yeni nesil işlemci bulunmakta bu işlemcinin hızı 2.50GHz > 3.50GHz arasındadır.  İntel Core i7 işlemci oldukça hızlı ve kullanışlı bir işlemci olduğundan başarılı bir işlemci seçimi. Monster Abra A7 v3.2.1 modelinin bir başka önemli özelliği ise içerisinde 2 gblık nVIDIA® GeForce® GTX960M ekran kartı olması. Bu ekran kartı yeni nesil oyunları çalıştırmaya yetebilecek düzeyde bir ekran kartı. Monster Ekran kartı seçimi olarakda bizden artıyı aldı. Bu modelin içerisindeki 16 gblık ram miktarı oyun oynarken veya başka bir işlem yaparken bilgisayarı zorlamadan çalışmasına olanak sağlar. Depolama alanı olarak 1 TB kapasitede ssd sabit disk kullanılan modelde bir diğer önemli özellik ise Turbo Fan. Turbo Fan özelliği oyun oynarken bilgisayarın ısınmasının önüne ciddi anlamda geçmektedir. Turbo fan kullanıcı isteği ile bir düğme uzağınızda, bu fan çalıştığı zaman sıcaklık ortalama 8 derece azalabilmekte. Oyunun en hararetli noktasında hiç ter dökmeden oyun oynamaya devam edebileceksiniz . Monster Abra A7 V3.2.1 sistem özellikleri olarak iyi bir bilgisayar seçimi olabilir ama tasarım açısından pekte öyle değil. Monster Abra A7 v3.2.1 modeli 2.7 kglık ağırlığı ve kasa kalınlığı ile pek göze hoş gözükmesede sistem özellikleri olarak bu fiyata alınabilecek bir bilgisayar.

Bir önceki yazımız olan Genç Türk mucitten yürürken telefonu şarj eden başarılı icat ! başlıklı makalemizde Furkan Faruk Aslan, manşet ve Şarj sorununa çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Genç Türk mucitten yürürken telefonu şarj eden başarılı icat !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478