Modüler Akıllı Saat Blocks Artık Sizlerle

Google’ın geliştirdiği modüler akıllı telefondan sonra şimdi ise modüler akıllı saat projesi Kickstarter’da destek beklemektedir. Modüler akıllı saat girişiminin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

moduler akıllı saat
Teknoloji dünyasında sürekli olarak yeni girişimler ortaya çıkmakta ve kimileri daha fazla dikkat çekmeyi başarmaktadır. Yani ilk olarak Phonebloks tarafından gündeme getirilmiş olan modüler teknolojik cihazlar fikri ise kısa zaman içerisinde Google tarafından desteklenmiş ve ilk modüler akıllı telefon için çalışmalara başlanmıştır. Modüler akıllı telefonlar üzerinde uzun zamandır çalışmalar devam ederken bugünlerde modüler akıllı saat projesi Blocks ortaya çıkartılmıştır ve şimdi Blocks için Kickstarter’da destek beklemektedir. Esasında akıllı telefondan farklı olarak değiştirilebilir parçaları kayış kısmında yer verilen modüler akıllı saatler belirtilene göre işlevsiz bir kayış veya bir ana saat bölümü ile gelebiliyor. Kullanıcı eğer isterse modüler parçaları saat kayışı ile değiştirebilir ve modüler akıllı saate daha iyi özellikler entegre edebilir. Ana kasası 195 Dolar olmakta ve ana kasa ile 4 modüler parça şeklinde 275 Dolar fiyatla satışa çıkması beklenen modüler akıllı saatler farklı fiyatlardaki onlarca modüler parça ile kolaylıkla geliştirilebilir.
Kısa zamanda hedeflenen 250 bin dolar bağışı toplayan modüler akıllı saatler iOS 8 ve Android 4.0 üzeri yüklü akıllı telefonlarla çalışabilmesiyle birlikte eğer hiç bir problem yaşanmazsa ilk alıcılarına Mayıs 2016 tarihinde ulaştırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BlackBerry Priv 21 megapiksel, Sony IMX230 sensör ile birlikte çıkabilir başlıklı makalemizde 21 megapiksel Sony IMX230 sensörü ve Blackberry Priv hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kombinizi akıllandırın doğalgaz faturanızdan %30 tasarruf edin

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478