Microsoft’tan Büyük Jest!

Geçtiğimiz günlerde Texas eyaletinde yaşanan bir olay tüm dünya gündeminde yer almıştı. Ahmed Muhammed adında 14 yaşındaki Sudan asıllı lise 1. sınıf öğrencisi olan bir öğrencinin yaptığı basit saat düzeneği bomba sanılmış ve bu olay büyük yankı uyandırmıştı.

Ahmed Muhammed’in karakola götürülmesi ve bu konunun gündeme gelmesiyle birlikte özellikle sosyal medyada Ahmed’e binlerce kişi yanındayız mesajı gönderdi.

Microsoft’tan Hediye Yağmuru!

Teknoloji devi Microsoft, basit saat düzeneği bomba sanılan Ahmed Muhammed’e müthiş bir sürpriz yaptı. Firma içerisinde Microsoft Band, Surface Pro 3 gibi önemli ürünlerin bulunduğu bir teknoloji paketi gönderdi.

ahmedd

Microsoft’un gönderdiği hediyeler ile birlikte objektiflere poz veren Ahmed Muhammed bu hediyelerden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Ünlü Simalardan Destek!

Ahmed Muhemmed’in polisin kendisini suçlu gibi hissettirdiğini açıklaması üzerine Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, “Güzel saat Ahmed, Beyaz Saray’a getirmek ister misin?” diye mesaj yayınladı.

Ahmed Muhammed’e destek verenler arasında Hillary Clinton, Mark Zuckerberg gibi isimler de yer aldı. Özelikle bilimi seven gençlere özen gösterilmesi gerektiği ve bu muamelenin son derece yanlış olduğu da vurgulandı.

Hem gelen hediyeler hem de on binlerce destek mesajıyla morali düzelen Ahmed Muhammed ise bilim öğrenmeye devam edeceğini açıkladı. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen son derece başarılı olan Ahmed’i teknoloji dünyasında önemli bir gelecek bekliyor gibi görünüyor.

Microsoft’un dikkatini çeken Ahmed’in yeni çalışmaları ise merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Saati Bomba Sanılınca 14 Yaşındaki Çocuk Gözaltına Alındı! başlıklı makalemizde ABD, Amerika ve bomba hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Trojenler Poker’e Bulaştı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478