Microsoft’tan Büyük Başarı!

Teknoloji devi Microsoft, akıllı telefon pazarındaki atılımlarına devam ediyor. Hayatımıza girdiği andan itibaren milyarlarca kullanıcıya hitap eden akıllı telefonlar artık çok küçük yaştaki kişilerin bile kullandığı aletler oldu.

Android ve iOS işletim sistemleri akıllı telefon pazarındaki büyük paya sahip şirketlerdir. Bu işletim sistemlerinin yanında Windows Phone‘da alternatif sunuyor. Son dönemlerde ortaya çıkan rakamlara göre Microsoft’un piyasaya sürdüğü Windows Phone yükselişe geçmiş durumda.

Son Araştırma Sonuçları!

Yapılan yeni bir araştırmaya göre Avrupa’nın 5 büyük ülkesindeki satışlarda Microsoft‘un yükselişi göze çarpıyor. İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya‘da ki satışları kapsayan, önemli bir rapor hazırlandı.

microsoftt

Rapor, bu yılın Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yapılan satışı baz alıyor. İşte raporda ortaya çıkan tüm rakamlar:

Raporda, Samsung %39’luk bir payla zirvede yer alıyor. Apple ise bu ülkelerde %16.2’lik bir pay elde etmiş durumda. Buraya kadar rakamlar normal ancak Microsoft’un listede 3. olması sürpriz olarak kabul edilecektir.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 3. sırada yer alan Sony‘i geçmeyi başaran Microsoft, bu yılki rapora göre %10.6 ile 3. sırada yer alıyor. Sony ise %71. ile 4. sıraya gerilemiş durumda. Yapılan araştırmada ortaya çıkan çarpıcı bir sonuç ise, HTC, Motorola ve LG gibi dev firmaların sattığı toplam telefon kadar telefon sattığı sonucu oldu.

Teknoloji çevrelerinden alınan bilgilere göre, bu durumun en önemli paylarından biri ise, Microsoft’un belirlediği fiyat politikası olarak görünüyor. Gelişmiş özelliklere sahip olan cihazların uygun fiyatlara sunulması tablonun bu şekilde ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL gibi cihazlar Avrupa’nın bu 5 büyük ülkesinde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Bu cihazların da satış rakamlarını ilerleyen dönemlerde olumlu etkileyeceği tahmin ediliyor.

Windows 10 ile birlikte önemli satış rakamları elde eden Microsoft, akıllı telefon pazarında çok önemli rakamlar elde etmeye başladı. Özellikle hızlı işletim sistemi ile dikkat çeken Windows Phone cihazları gittikçe yaygınlaşıyor. Gerek görsel, gerekse donanımsal özellikleri ile dikkat çeken Windows Phone cihazları beğeni topluyor.

Bakalım son derece önemli olan akıllı telefon konusunda Microsoft’un atılımları devam edecek ve pazardaki payı artacak mı?

Bir önceki yazımız olan Windows 10 İçin İnstagram ve Facebook Geliyor! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, instagram ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook’tan Doğum Günlerine Özel Yenilik!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478