Microsoft Windows 8’in fişi çekildi

Microsoft’un Windows 7’den sonra kullanıma sunduğu ve aynı zamanda büyük tartışmalara yol açtığı işletim sistemi Windows 8 için yolu sonu çabuk görüntülendi. İşletim sisteminin desteği kesilmiştir. Kısa zaman içerisinde detaylarına burada yer verdiğimiz bir gelişme ile Internet Explorer 8, 9 ile 10’u emekliye ayıran Microsoft aynı zamanda Windows 8’in desteğini de kesmiştir.

Bu adım ile 2012 yılında herkesin kullanımına açılan Windows 8 işletim sistemi artık güncelleme desteği görmeyecektir. Yani işletim sistemi eski Internet Explorer sürümleri gibi herhangi bir güvenlik güncellemesi almayacak bu da kısa ve uzun vadede sistemlerin büyük açıklar ile karşı karşıya kalmasına neden olacaktır. Diğer sürümlerden farklı olarak beklenenden çok daha kısa bir süre içerisinde rafa kaldırılan Windows 8 özellikle getirdiği Metro ara yüz tasarımı ile büyük eleştirilere maruz kalmış durumdadır. Microsoft’un halen Windows 8 işletim sitemini kullanan tüketicilere tavsiyesi ise Windows 8.1 veya Windows 10 sürümlerine geçmeleridir. Windows 8.1 2023 senesine yılına kadar Windows 10 işletim sistemi ise 2025 yılına kadar güvenlik güncellemesi alacaktır. Yeni sürümler yerine Windows 7’ye dönerim diyen kişiler ise 2020 yılına kadar güvenlik desteği alabilecekler.

Bir önceki yazımız olan Korsan oyunlar için darağacı artık göründü başlıklı makalemizde 3DM, Denuvo ve korsan oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Moto Serisi İddialı Gelecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478