Microsoft, Windows 10 ile Apple Şirketini Solladı!

Microsoft, Windows 10 ile Apple Şirketini Solladı!

Microsoft’un son sürüm işletim sistemi Windows 10, Apple şirketini solladı. Peki, Windows 10’daki en son durum ne? İşte Windows 10’un som rekor indirme sayısı!

Windows 10 tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgili gördü. Microsoft, Windows 10 işletim sistemi sayesinde ilk günde rekorunu 14 Milyon indirme sayısı ile başarmıştı. 1 gün içerisinde 14 milyon küsür indirme sayısına ulaşan Windows 10, şimdi ise yepyeni bir rekora imza attı.

Microsoft, içerik dağıtım ağı için (CDN) 40 Tbps bant boyutunda bir yatırım satın almıştı. Şirket, yatırımının karşılığını şimdiden almaya başladı bile. Son açıklanan sayılara göre Windows 10 gün itibari ile 67 milyon bilgisayarda yüklü. Lansman gününe göre 5 kat daha fazla indirme sayısının sadece 72 saat içerisinde gerçekleşmesi, Windows 10’un çok yoğun ilgi ile karşılandığını açıkça gösteriyor.

Microsoft, Apple şirketini Solladı!

Microsoft firmasının satın aldığı band genişliği sayesinde Apple’ın da önüne dr geçmiş oldu. Apple yeni OS X işletim sistemi için sadece 15 Tbps band genişliği satın almıştı. Küresel bazda en fazla kullanılan işletim sistemi olan Windows, ortaya çıkan verilere göre uzun yıllar boyunca liderliğini sürdürecek gibi görünüyor.

Araştirma ve inceleme uzmanlarına göre  2-3 yıl içerisinde Windows  10 yüklü bilgisayar sayısı 1 milyarın üzerinde olacak. Bekleyip görelim Microsoft, bu başarısını taçlandırmak amacıyla yakın zamanda yenilikler ile karşımıza çıkacak mı?

Bir önceki yazımız olan Samsung Tizen İşletim Sistemi başlıklı makalemizde Samsung Tizen hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kaspersky

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478