Microsoft Excel’e Pdften Veri Aktarma

Microsoft Excel’e Pdften Veri Aktarma

Microsoft Office yazılımları arasında veri aktarmak birkaç yıl öncesine kıyasla artık çok daha kolay. Birbirleriyle son derece uyumlu çalışan uygulamalar sayesinde herhangi bir belgenizi dönüştürme gereği duymadan farklı bir yazılımla da açabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Ancak söz konusu Adobe PDF gibi diğer firmaların yazılımları olduğunda verilerin aktarılması çok daha zor olabiliyor. Neyse ki Office uygulamasına gelen yeni bir güncelleme sayesinde artık Microsoft Excel’e PDF’ten veri aktarma mümkün.

Microsoft Excel’e Veri Aktarma

Microsoft Excel’e Pdften Veri Aktarma

Excel Microsof Office’in en çok kullanılan uygulamalarından biri olabilir. Çünkü hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar tarafından pek çok işlemi gerçekleştirmek için tercih edilmektedir. Hatta uygulama içerisinde 2016’dan beri yapay zeka teknolojisi ile harici veri aktarımı da mümkündür. Bu teknolojiden yararlanılarak farklı dosya türlerinden Excel’e aktarım yapmak mümkündür. Yine de kullanıcıların en çok mustarip olduğu konu şimdiye dek PDF’ten veri aktarma işleminin yapılamamasıydı. Son Office güncellemesi ile artık veriler kolayca Excel’e aktarılabilecek, incelenebilecek ve üzerinde düzenleme yapılabilecek.

Excel’e PDF’ten Veri Aktarma Nasıl Yapılır?

Yeni yayınlanan güncelleme sonucunda özelliği kullanabilmek için öncelikle Windows işletim sistemi kullanıyor olmanız gerekiyor. Mac OS ya Linux kullanıcıları şu an özellikten faydalanamıyor. Ancak yakın gelecekte onlar için de düzenleme yapılması muhtemel. Microsoft Excel’e PDF’ten veri aktarmak için öncelikle uygulamanızı güncelleştirmelisiniz. Sonrasında verileri çekmek birkaç tık kadar kolaydır.

Microsoft Excel’e giriş yaptıktan sonra sol üstte yer alan Veri ve sonrasında Veri Al menüsüne tıklamalısınız. Bu kısımda verileri alabileceğiniz seçenekler alt alta sıralı bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Seçenekler arasında:

l Workbook

l Text/ CSV

l XML

l JSON

Bulunmaktadır. Ayrıca herhangi bir dosyadan da veri çekmeyi deneyebilirsiniz. Seçeneklerin 5. sırasında da PDF’ten veri aktarma seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde içindeki verileri Excel’de açmak istediğiniz belgeyi bulmanız gerekir. Belgeyi bulup üstüne tıkladığınız takdirde PDF’teki bilgi ve veriler Excel ile uyumlu bir şekilde açılacaktır. Bu verileri istediğiniz kadar görüntüleyebileceğiniz gibi üzerinde değişiklik yapma hakkınızda bulunmaktadır. Düzenlemeleriniz bittiğinde dosyayı kaydetme işleminizi Excel üzerinden yapabilir ya da PDF olarak kaydetme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayakla Basılan Yeni Nesil 2020 Trafik Işığı Düğmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ayakla Basılan Yeni Nesil 2020 Trafik Işığı Düğmesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478