Messenger’a Snapchat Özelliği Geliyor!

Anlık mesajlaşma konusundaki pazar gittikçe gelişmeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili birçok firma ücretsiz ya da ücretli hizmet sunuyor. Bu servislerin son dönemdeki en popüleri olan Snapchat dikkat çekiyor. Snapchat birçok alanda sunduğu yeniliklerle sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz dönemlerde Snapchat‘i almak için girişimlerde bulunmuştu. Konuyla ilgili maddi uyuşmazlık yaşanınca satın alma işlemi gerçekleşmemişti. Bunun üzerine harekete geçen Facebook, anlık mesajlaşma hizmeti olan Messenger‘ı geliştirmeye ve Snapchat‘e rakip yapmaya başladı.

Kendi Kendine Silinen Mesaj Konusu Messenger’da!

Facebook, Snapchat‘e rakip olması için önce Slingshot adı verilen bir uygulama çıkardı ancak bu uygulama pek bir yenilik ve özellik vaat etmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook yetkilileri şu anda tüm dikkatlerini Messenger üzerine yoğunlaştırdıklarını belirttiler.

facee

Snapchat ile birlikte anlık mesajlaşma platformuna giren mesajların kendi kendine silinmesi özelliği firmanın popüler olmasında etkili olmuştu. Bu konuya daha fazla kayıtsız kalmayan Facebook yetkilileri bu özelliği Messenger platformuna taşımaya karar verdiler.

Bugün, gün içinde Facebook‘un Fransa‘da yaşayan üyelerinin paylaşımlarına göre Facebook Messenger‘da mesaj ekranının sağ üst bölümünde bir kum saati yer alıyor. Kum saatinde yer alan süre yavaş yavaş sona eriyor ve bu sürenin sonunda mesajlar kendi kendine siliniyor. Böylece kullanıcılar silmeyi unutsalar bile mesajlar kendi kendine silindiği için içleri rahat oluyor.

Facebook’a yakın kaynaklara göre, Snapchat’i satın alamadığı için onu yenme ve piyasaya hakim olma kararı alan Facebook, yatırımlarına devam edecek. Snapchat kullanıcılarının son derece beğendiği mesajların kendi kendine silinmesi özelliği ile birlikte Messenger’ın daha popüler bir hale gelmesi bekleniyor.

Mobil platformlarda gittikçe yaygınlaşan Facebook Messenger uygulaması, en fazla indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Facebook sayfanızdan bağımsız çalışan bu uygulamada Fransa’da denenen mesajların kendi kendine silinmesi uygulamasının testlerin başarılı olması durumunda tüm dünyada uygulanması bekleniyor.

Facebook Messenger kullanıcılarını memnun eden bu hamleden sonra gözler Snapchat‘e çevrilmiş durumda. Bakalım bu pazardaki payını arttırmak isteyen firmalar başka hangi yeniliklerle kullanıcılarının karşılarına çıkacaklar ve hangisi başarılı olacak?

Bir önceki yazımız olan Twitch'in giriş güvenliği arttırma önlemi aldı başlıklı makalemizde Twitch ve Twitch giriş güvenliği hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Tesla Artık İstanbul Trafiğinde!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478