MEB, Whatsapp Üzerinden Eğitime Başlıyor!

Özellikle de gençler tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılan mobil uygulamalardan biri olan Whatsapp uygulaması, artık eğitim alanında da kullanılmaya başlanacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin başlatacağı bir çalışma kapsamında Whatsapp, artık öğrencilerin kullanacağı yardımcı uygulamalardan biri olacak.

Eğitim

MEB’in geçtiğimiz yıl hayata geçirilen uygulamalarından biri de, öğrencilere girecekleri sınavlarda başarılı olmaları için hafta sonlarında okullarda verilmeye başlanan sınav hazırlık kurslarıydı. Bu kurslara kayıt yaptıran 80 bin öğrenci sayısının 50 bininin matematik kursuna kayıt yaptırması İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimini harekete geçirmiş ve Whatsapp üzerinden uygulanacak olan bir projenin ilk adımı da atılmış.

Konuyla ilgili olarak açıklamalar yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birim sorumlusu Necmettin Okumuş, gönüllü öğretmenlerden oluşan bir grubun öğrencilere çözemedikleri matematik sorularında yardımcı olacaklarını belirtti.

Buna göre bir öğrenci, çözemediği bir matematik sorusu olduğunda bu sorunun fotoğrafını çekecek ve Whatsapp uygulaması üzerinden e-matematik projesi kapsamında oluşturulacak olan gruba gönderecek. Daha sonra ise grupta bulunan gönüllü öğretmenler bu soruyu çözerek öğrenciyi bilgilendirecek. Bununla birlikte kurulacak olan bu Whatsapp grubunda öğrenciler birbirleriyle iletişime girerek bilgi alışverişinde bulunabilecekler.

Öncelikle TEOG  ve YGS sınavlarına hazırlık amacıyla uygulanacak olan bu proje, matematik dersi için başarılı olmasının ardından fizik, kimya, tarih gibi dersler için de uygulanmaya başlanacak. İlk olarak Manisa’nın Yunus Emre, Şehzadeler ve Demirci ilçelerinde uygulanacak olan proje, daha sonra ise diğer şehirlerde uygulanmaya başlanacak.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7'de Bulunması Beklenen Özellikler! başlıklı makalemizde 4K video düzenleyici, Samsng Galaxy S7 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S7’de Bulunması Beklenen Özellikler!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478