Marc Zuckerberg Servetinin %99’unu Bağışlıyor!

Bildiğimiz gibi Marc Zuckerberg, kısa bir süre önce baba olacağını haber vermiş ve Facebook’tan iki aylığına uzak kalacağını duyurmuştu. Zuckerberg’in yaptığı bu duyurunun ardından eşi Priscilla ile birlikte bekledikleri mutlu son gerçekleşti ve bir kız bebekleri dünyaya geldi.

MARC ZUCKERBERG

Bu gelişmenin ardından ise, Facebook’un kurucularından olan Marc Zuckerberg, Facebook profilinden yeni dünyaya gelen kızlarına bir mektup yayınladı. Zuckerberg ve eşi Priscilla, oldukça duygusal bir şekilde kaleme aldıkları mektupta, bebekleri hakkında hissettikleri duyguları paylaştılar, hem de aldıkları çok önemli bir kararı duyurmuş oldular. Marc Zuckerberg’in uzun bir süredir yaptığı bağışlarla adından söz ettirdiğini biliyoruz. Zuckerberg, bu bağışların yanı sıra, eşi ile birlikte 2009 yılında kurduğu Chan Zuckerberg Inıtıative adlı şirketle bağış işini ileri boyutlara taşımıştı. Şu an ise, bebeklerine kavuşmakla büyük bir mutluluğa kavuşan Zuckerberg ve eşi, inanılmaz sayılacak bir karar aldı.

Facebook hesabından da duyurdukları bu karara göre, Zuckerberg, sahip oldukları servetin %99’unu bağışlayacak. Zuckerberg’in servetinin %99’luk kısmı ise, yaklaşık 45 milyar dolar ediyor. Gelelim bu servetin nasıl dağıtılacağına: Zuckerberg, tabii ki bu bağışı bir gecede dağıtmayı düşünmüyor. Yaşam boyu sürdürülecek bu bağış, gerekli yerlere sürekli olarak ulaştırılarak kişilerin daha çok yararlanması sağlanacak.

Bağışı dağıtacak olan Chan Zuckerberg İnitiative şirketi, insanın sahip olduğu potansiyelin geliştirilmesi ve eşitliğin sağlanması gibi iki önemli alana odaklanacak ve ayrıca, hastalıkların tedavi edilmesi, çevre temizliği ve girişimciliği teşvik etmek gibi faaliyetlere odaklanacak.

 

 

Bir önceki yazımız olan İPhone 6 ve İPhone 6S İçin Yeni Deri Kılıflar Satışta! başlıklı makalemizde AIDS, apple ve HIV hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPhone 6 ve İPhone 6S İçin Yeni Deri Kılıflar Satışta!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478