Marc Zuckerberg Facebook’tan Bir Süre Uzak Kalacak!

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Marc Zuckerberg, Facebook’u daha da gelişmesi ve insanların daha da çok yararlanabilmesi için  projeler yapmaya devam ediyor. Bu nedenle de Facebook için çalışan Facebook’un birçok ünvanı var. Bununla beraber, Zuckerberg’in sahip olduğu ünvanlara önümüzdeki ay bu ünvanlara bir yenisi daha eklenecek ve baba olacak. Konuya ilişkin Face Book hesabından açıklamalar yapan Zuckerberg, eşi Priscilla Chan’la beraber, heyecanla bekledikleri kızları için zaman ayırmak istediklerini belirterek, kızları doğduktan sonra iki aylığına izine ayrılacağını söyledi. Ayrıca yaptığı açıklamada bebeğin gelişiminde iki ayın çok önemli olduğunu belirten Zuckerberg, bu nedenle de çocuklarının yanında olmak istediklerini ifade etti. Zuckerberg, Facebook’un aynı izni çocuk sahibi olacak çalışanlarına vermekte oldukça titiz davrandıklarının altını çizdi.

Marc Zuckerberg

 

Facebook, doğum izni olarak çalışanlarına 4 ay boyunca maaşlı izin kullandırıyor. Facebook’un yanı sıra, annelik veya babalık izni konusunda  Netflix, Microsoft, Apple ve Spotify’ın da oldukça duyarlı davrandığını ve çalışanlarının izinlerini artırdığını ve bu kararın teknoloji devlerinin çalışanlarına verdikleri değerin bir göstergesi olduğunu söylemek gerek. Bu gelişmeden dolayı da Zuckerberg, üst düzey yetkililerin pek yapmadığı bir şey yapıp iki ay boyunca izne ayrılacak olsa da, Facebook’un kendisi ve ekibi için oldukça önemli olduğunu da açıklamalarına ekledi. Bu gelişmelere ek olarak, Facebook’un iki ay süreyle başı boş kalacağını da belirtmek gerek.

 

 

Bir önceki yazımız olan İşlemci soğutmada lazerli dönem başlıyor başlıklı makalemizde lazerli soğutma hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Galaxy S7 Kamerası Detaylı İnceleme!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478