LTE Sistemi

LTE Sistemi

Geçen zaman aralıkları ile Apple’ın Iphone serisi son gaz devam etmekte. Son telefonu Iphone 6 ve Iphone 6 plus tasarımları ile yeterli sayıya ulaşan Apple yeni telefonu Iphone 6S için hazırlıklarını neredeyse bitirmek üzere.

Iphone 6S ile ilgili çıkma tarihi pek bilinmese de gelen haberlerin ardı arkası kesilmemekte. Çıkış tarihi yakınlaştıkça artan sızıntı haberlerde artmakta. En son haberler arasında telefon görselleri bulunan 6S’in şimdi de LTE ekinin 2 kat daha hızlı olacağı haberi bilgilerimize ulaşmaktadır.

Görsel sızılan sitelerin ardından hızlandırılmış LTE sistemi yeni bir Qualcomm LTE bulunacak olan IPhone 6S’de indirme hızı kapasitesini tahmini olarak iki katına çıkarmaktadır. Fakat sistemin önündeki tek engel, taşıyıcı desteğidir.

Apple’ın elinde bulunun bu fırsatlar ile bu sistemi yerine getirmesi mümkündür, ancak kullanabilme olanağı sadece belli ülkelerde gerçekleşebilecek. Gelişmiş LTE seçeneği şu an Kore ve New York, San Francisco gibi Amerika’nın önde gelen şehirlerinde bulunmaktadır, ama böyle bir verimin elde edilebilmesi bölgeden bölgeye değişmektedir. Bu yenilik ilk olarak iPhone’un LTE hızı, önceki versiyonlara göre çok daha iyi olacak. Benzer sistem Galaxy’lerinde arasında bulunduğu bazı önemli ve büyük firmaların telefonlarında, yine Qualcomm çipi ile sunulmaktadır.

Tahmini olarak düşünülen dezavantajlarından biri de çok fazla enerjisi araması ile pil ömrünü kısaltacağıdır. Çözüm olarak da ana kartın boyutunu düşürerek batarya kademesini arttırmayı planlayan Apple yeni telefonunu hakkında ilerleyen günlerde açıklama yapacağını belirtmiştir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Şimdide Müzik İşine mi El Atıyor? başlıklı makalemizde Facebook, facebook music ve facebook müzik hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sony Xperia Z5 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478