LG’den Akıllı Saat Pili

Akıllı Saat Pili

Güney Kore malı olan akıllı telefon devlerinden LG, altıgen şeklindeki pili ile pisaya da bulunan diğer akıllı saat pillerini devirecek, normal süresinden 4 saat daha fazla kullanım süresi sunan piller pazara süreceğini açıkladı.

Genel anlamada bilgisayar, tablet, telefon, akıllı saat gibi şarj edilebilir cihazların genel sorunu da batarya bitimidir. Bu olayın akıllı telefon ve ya komlex aletlerde yaşanması bir sorunken, akıllı saatlerde yaşanması da daha kötü bir devrimdir. Artan cihaz büyüklüğü ve artan işlem gücü ile batarya sorunun hat safhaya çıkaran bu sıkıntının çözümü LG’den geliyor. LG’den gelen yüksek performanslı piller bu soruna bir nebzede olsa kolaylık katacağı akıllara gelen ilk düşüncelerdendir.

LG yapımı altıgen piller, standart akıllı saatlerin optimum çalışma sürelerine oranla 4 saat daha fazla çalışma yapacağı sızıntı haberler arasında. Adı hakkında henüz herhangi bir duyurumda bulunmayan firma klasik dörtgen pillere oranla %25 daha fazla kapasite imkanına sahip. Yuvarlak kasa yapısı bulunan akıllı saatler için modellenen bu piller cihazın 4 saat daha işlevli hale gelmesini sağlıyor.

Fiyatı, ismi ve çıkma tarihi adına henüz net bir açıklamada bulunmayan bu firma ileriki günlerde ürünün tanıtımını ardından da satış piyasasını severlerine duyuracağını açıkladı. Akıllı saat kullanıcılarının artıdan bir 4 saat kadar süre ile işlerini daha rahat halletmeleri düşünülecek olursa bir çok birey tarafından da tercih ürünü haline geleceği ortadadır.

Bir önceki yazımız olan 5G İçin LG ve Samsung El Ele başlıklı makalemizde 5g, lg 5g ve samsung 5g hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478