LG V30’un Galaxy Note 8’den Daha İyi Olmasının Beş Nedeni

LG V30'un Galaxy Note 8'den Daha İyi Olmasının Beş Nedeni

LG V30’un Galaxy Note 8’den Daha İyi Olmasının Beş Nedeni

LG V30 ve Samsung Galaxy Note 8 2017’nin aynı döneminde çıkmış ve benzer özelliklere sahip iki telefon olarak seçim yapmanızı zorlaştırıyor olabilir. Birçok telefon kullanıcısının aklına ilk olarak Note 8 gelse de, neden LG V30’u tercih etmeniz gerektiğine dair 5 nedeni sizler için derledik.

LG V30'un Galaxy Note 8'den Daha İyi Olmasının Beş Nedeni
LG V30

Hi-Fi Dörtlü DAC / MQA Desteği

Bir ses cihazları meraklısı iseniz, LG V30‘un ses deneyimi diğer akıllı telefonlara kıyasla eşsizdir. V30, V20’den benzer bir ESS teknolojisinden gelen 32 bit Hi-Fi dörtlü DAC‘yi kullanıyor ve kısacası, dörtlü bir DAC’ın avantajlarını bilmiyorsanız, daha az bozulma, daha az ses ve gelişmiş dinamik aralık ile yüksek kaliteli ses sağlar. Özelleştirme seçenekleri, sesi kendi kişisel zevkinize hızlı ve kolay şekilde ayarlamak için yeni ses ön ayarları ve dijital filtreler arasında yer alır. Ses ön ayarları ile normal, gelişmiş, ayrıntılı, canlı ve bas seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. V30 için yeni MQA desteği de bulunuyor. MQA (Master Quality Authenticated), çok daha küçük bir dosya boyutunda yüksek çözünürlüklü ses çıkışı sağlayan nispeten yeni bir ses formatıdır ve yüksek kaliteli ses akışına imkân sağlar.

LG V30'un Galaxy Note 8'den Daha İyi Olmasının Beş Nedeni

Parmak İzi Sensörü Yerleşimi

Aslında hem LG V30 hem de Note 8’in parmak izi sensörleri var, ancak V30 sadece daha iyi. V30’un parmak izi algılayıcısı arka tarafında ortalanmışken, Note 8’in kamera merceklerinin sağ tarafındaki garip konumda olmasına rağmen, daha kolay erişilebilir ve daha kolay hale getirilmiştir. LG’nin daha tercih edilebilir olmasının nedeni, parmak izi sensörünün ayrı bir güç düğmesi ihtiyacını ortadan kaldıran bir şekilde tasarlanmış olmasıdır. LG bu tür uygulamalarda artık yalnız olmakla birlikte parmak izi algılayıcı ve güç düğmesini bir araya getiren ilk kişilerden biri.

Video Kayıt Olanakları

LG’nin V serisinin diğer bir özelliği henüz kimseye rakip olmamış kameranın video kayıt yetenekleri. LG V10’dan bu yana LG, video için DSLR‘ye benzer manuel kontrolleri tanıttı ve sadece V30’daki yeni eklenen özellikler ile daha da güçlendi. En dikkat çeken ek, LG’nin seslendirme yaptığı günlüğe kaydetme veya Cine-log olarak çekme özelliğidir. Konuya aşina değilseniz, bu genellikle DSLR’lerde veya yansımasız kameralarda bulunan bir biçimdir. Log formatı aynı zamanda çok daha iyi dinamik aralıklar sağlar, vurgular ve gölgelerde daha ayrıntılı bilgi verir.

Geniş Açılı Mercek

Kameralara odaklanan LG V30 ve Note 8, ikili kameralar sunmaktadır, ancak V30’un ikincil sensörü daha geniş bir görüş alanına olanak tanıyan geniş açılı bir lens olmasına karşın, Note 8, optik zoom yetenekleri veren bir telefoto lensidir. LG’nin geniş açılı lensi, birçok rakip çift kamera akıllı telefonundan alamayacağınızı garanti eden belli bir kalite sunuyor. Bir gezgin iseniz, geniş açılı bir objektife sahipseniz nefes kesici manzara veya güzel mimariyi yakalamak harika bir iştir ve büyük bir arkadaş grubunu çerçeveye sığdırmak için LG V30 ile bir selfie stick‘e ihtiyacınız yoktur.

Daha Ucuz

Son olarak, en önemlisi ve tartışmasız olarak, LG V30’u neden Note 8 yerine tercih etmek isteyebileceğinize dair en belirleyici faktör fiyattır. LG V30’un fiyatı henüz resmi olarak onaylanmadığı halde, Güney Kore’de 700 GB‘a dönüşen 64 GB‘lık sürüm için 800.000 KRW‘a çıkacağına dair söylentiler var.

Bir diğer telefon incelememiz olan Realme x50 Hakkındada detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Silinen Word Belgesi Nasıl Geri Getirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

On Page Seo Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478