LG G5’in Tasarım Detayları Ortaya Çıktı!

LG’nin 2016’da çıkaracağı ilk telefon olan G5’le ilgili olarak daha önce ortaya çıkan teknik özelliklerden sonra, şimdi de görsel özellikleriyle ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Daha önce de bildiğimiz gibi LG G5’in tasarım olarak bilinen tek özelliği, parmak izi okuyucunun bulunmasıydı.

Cnet Kore editörü Matt Kim’in LG G5’i gören kişilerin görüşlerine dayanarak hazırlamış olduğu render görüntüleri bu gün itibarıyla sitede yayınlanmış durumda. (Bu arada Matt Kim’in bu tasarım özelliklerinin kesinliği hakkında ısrarcı olduğunu da belirtelim,)

Bu görsellerde dikkat çeken ilk detay ise telefonun yekpare bir metal kasaya sahip olmasına rağmen değiştirilebilir durumda olan bataryası. Ayrıca bu görsellere göre LG G5’in bataryası kızaklı bir kapak gibi tasarlanmış olan telefondan çıkarılabilecek ki bu da bütün kullanıcıların bir telefonda olmasını istedikleri özellikler arasında.

LG

 

Telefonun arka kısmında çift LED flaş kamera, laser, otofokus ve parmak izi okuyucu bulunmakta. Bunun yanı sıra, LG G5’in ses açma ve kapama tuşları da HTC’ye benzer şekilde telefonun yan tarafında yer almış. Ayrıca yayınlanan görsellerde de görüldüğü gibi LG G5’te ön kameranın yukarıda tasarlanmasından dolayı çift ekran veya çift ön kamera gibi özelliklerin bulunmayacağını da şimdiden söylemek gerek. Yine gelen bilgilere göre, telefonun güç butonu da parmak izi okuyucu ile birlikte bulunacak. LG G5’in ortaya yeni çıkan tasarımıyla ilgili telefon kullanıcılarının kafası ise karışık ancak genel görüş bu tasarımın pek te beğenilmediğinden yana diyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Yerli Telefon Üretimi %70 Arttı! başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri Kurumu, Bilgi ve İhbar Merkezi ve yerli telefon üretimi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yerli Telefon Üretimi %70 Arttı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478