Lenovo Seneler Sonra Zarar Etti!

Çinli teknoloji şirketi Lenovo 6 yıl aradan sonra ilk defa zarar ettiğini duyurmuştur. Ülkemizde bilgisayar sektöründeki etkinliği ile kendinden söz ettiren Çin menşeili teknoloji şirketi olan Lenovo 6 yıllık bir sürecin ardından ilk defa zarar ettiğini duyurmuştur. Bu zararın oluşmasının arkasında yatan başlıca sebep hiç kuşkusuz ki telefon sektöründe etkin bir rol oynamak için yaptıkları çalışmalarından kaynaklanmaktadır.

Senelerdir herhangi bir sorun yaşamayan Lenovo son zamanların hareketlenen telefon sektöründe yer edinmek adına yaptığı yatırımlar sebebi ile mali yılını ikinci çeyreğinde 714 milyon dolar net zarar ettiğini açıklamıştır. Bu zararı Lenovo’nun Motorola’yı satın alırken yapmış olduğu masraflar ile elde kalan 300 Milyon dolar değerindeki telefonlar oluşturmaktadır. Lenovo’nun iddialı olduğu bilgisayar sektöründe ise işlerin yolunda gittiğini söylemek pek yanlış olmamaktadır. Şirketin paylaşmış olduğu bilgilere göre Lenovo %17 oranında küçülmeye gittiği bilgisayar sektöründe ise satışları geçen seneye göre arttırarak 12.2 milyar dolara çıkarmayı başarmıştır. Lenovo’nun Motorola’ya karşı bakışı ise oldukça olumludur. Motorola sayesinde ise telefon pazarında etkin bir yer edineceklerine kesin gözü ile bakan Lenovo ilerleyen zamanlar da kar etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir önceki yazımız olan YouTube Music Çıktı! başlıklı makalemizde android youtube music, ios youtube music ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

YouTube Music Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478