LastPass Satıldı

Son zamanlarda mobil ile masaüstü platformların en fazla tercih edilen şifre ve kimlik saklama yazılımlarından birisi haline gelmiş olan LastPass pazardaki büyük balıkların gözünden kaçmadı ve biranda satışı gerçekleşti. Müşterilerine ortak çalışma ile BT yönetimi için uzaktan veri erişimi sağlayan LogMeIn, LastPass platformunu 110 milyon dolara satın aldığını duyurmuştur. 2003 yılından bu zamana kadar faaliyet gösteren LogMeIn global olarak 8 ofise ve 800 çalışana sahiptir.
Firma veri erişiminde ise daha güvenli sistemler sunabilmek adına LastPass’ı satın aldığını belirtmektedir. Geçmiş senelerde siber saldırıya uğrayan şirketlerin milyonlarca kullanıcı verisinin ortalığa saçılması kişisel verilerle haşır neşir olan firmaların yeni arayışlar içinde olmasına neden olmuştur. LogMeIn kısa yoldan bir çözüm bulma yoluna gitmiş gibi görünmektedir.
LogMeIn 110 milyon doların yanında iki yıl boyunca LastPass’ın sisteme entegrasyon çalışmaları için de 15 milyon dolar daha ödeyecektir. Özellikle firmanın kimlik yönetimi platformu Meldium ve LastPass ile ortak projeler geliştireceklerdir. Satın almanın yıl sonuna doğru tamamlanması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hangi İPhone 6S’i Almak Gerek? başlıklı makalemizde A9 Yonga seti, Exynos 7420 ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478