Korsan Oyun Devri Artık Kapanıyor!

Denuvo’nun yeni DRM koruma sistemi yakında Rise of the Tomb Raider ve Far Cry Primal oyunlarında kullanılacaktır. Bu DRM koruması sayesinde korsan oyunculuğun sonunun gelmesi beklenmektedir.
Korsan yazılımlarla mücadeledeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo’nun DRM yazılım sistemi FIFA 15, FIFA 16, Dragon Age; Inquisition, Battlefield; Need for Speed, Hardline gibi EA oyunları başta olmak pek çok oyunlar için kullanılmış. Bu sistem zamanla diğer oyunlara da yansımış en son ise Just Cause 3 bu sistem ile korunan oyunlardan biri olmuştur. 2016 senesinin başındaki en önemli iki PC oyunu olan Rise of the Tomb Raider ile Far Cry: Primal’da Denuvo korsan koruma sistemi tercih edilerek oyuncuların karşısına çıkacaktır. Yani bu iki oyunu da Just Cause 3’te olduğu gibi korsan oynanmayacaktır.

Çinli Crack grubu 3DM şu ana kadar Denuvo sistemini kıran tek korsan yazılım grubu fakat bu korumayı kırmaları ise en az 6 ay sürmektedir. Yani iki gün sonra piyasadaki yerini alacak olan Rise of the Tomb Raider kırılırsa eğer o oyunu en erken Haziran veya Temmuz gibi korsan olarak oynanabilir. EA’nin Dragon Age FIFA gibi oyunlarının kırılması ise yaklaşık 7-8 ay sürmüştür. Denuvo koruma sisteminin ise 2016 senesi içerisinde genel olarak tüm PC oyunlarında kullanılması beklenmektedir. Yani bu durum yakında korsan oyun devrini tamamen kapatılıyor.

Bir önceki yazımız olan 24 Ocak Haftanın Mobil Oyunları! başlıklı makalemizde Bilardo- 8 Billiards, Genies&Games ve Kaos Kılıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

MEB, Whatsapp Üzerinden Eğitime Başlıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478