Konuşan Navigasyon Yandex, Güncellendi!

Yandex Navigasyon yeni getirdiği güncelleme ile diğer navigasyonları kullandırmayacağa benziyor.Detaylar haberimizde.

yandex-navigasyon

Yandex Navigasyon yeni getirdiği güncelleme ile birlikte navigasyon kullanıcıları için sanki bir robot tasarladı.Navigasyonu kullanmak için tek yapmanız gereken uygulama açıkken eve gidelim veya işe gidelim demek.

Araç şoförlerinin işlerini kolaylaştırmak için her gün yeni bir uygulama çıkan günümüzde bir yenisini de Yandex yaptı ve sürücüler için trafikte kaybolma derdine daha kolay bir çözüm buldu.En çok tercih edilen navigasyon programları arasında olan Yandex sesli arama özelliğini yeni güncellemesiyle Navigasyonuna dahil etti.

Yandex Navigasyon

Yandex’in önceki sürümlerinde de bulunan sesli arama özelliğine yeni gelen güncelleme ile uygulama arka planda çalışırken ”Yandex” dendiğinde otomatik dinleme moduna geçme özelliği eklendi.Bu sayede Yandex Navigasyon’a herhangi bir mahalle ismi veya şehir ismi söylediğinizde bulunduğunuz konumdan istediğiniz konuma
rotayı otomatik çizecek.Ev adresi veya İş adresi için de daha önceden bu adresleri uygulama hafızasına bir seferlik kaydetmeniz gerekiyor.Bu uygulama sayesinde sürücüler hareket halindeyken dikkat dağılmaması ve kötü sonuçları önlemede büyük önem taşıyor.

Yandex Navigasyon nasıl kullanılır?

Yeni güncelleme ile rota belirlemek için tek yapmanız gereken uygulama açıkken ”Yandex” diye seslenerek ardından gideceğiniz yeri söylemek.Örneğin ”Anıtkabir’e gidelim” dediğinizde uygulama sizin bulunduğunuz noktaya en kestirme rotayı belirliyor ve ”Rota oluşturuldu, Gidelim mi?” diye soruyor, sizin ” evet gidelim” demenizle birlikte rota üzerinde hareket başlıyor.
Navigasyonun en çok tercih edilen bir diğer tarafı da hız kamerası, yol çalışması ve trafik kazası ekleme ve diğer kullanıcılarla paylaşma özelliğinide yeni gelen güncelleme ile sesli olarak yapılabiliyor bunun için ise tek yapmanız gereken ” Yandex, trafik kazası var”, ” Yandex yol çalışması var” demeniz yeterli.

Bir önceki yazımız olan Ampere Uygumalası ile Şarj Aletinizin Orjinal Olup Olmadığını Öğrenin... başlıklı makalemizde ampere, android ve google play store hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fallout 4 Yeni Özellikleri Belli Oldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478