Kodlama Yapmayı Öğrenmek İstiyorsanız, Bu Sitelerden Yardım Alabilirsiniz!

Bilgisayar yazılımları, her geçen gün gelişmeye devam eden en önemli sektörlerden biri haline geldi. Bundan dolayı siz de bilgisayar yazılımlarına ilgi duyuyor ya da bu kodlama yaparak para kazanmak istiyorsanız,  kodlama yapmayı öğreten belli başlı web sitelerinden yardım alarak yazılım geliştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Yazılım

Yazılım yani kodlama işini nasıl yapacağınızı öğrenebileceğiniz ilk web sitesi Udacity. Udacity’den Android ve İOS platformları için geliştireceğiniz yazılımlar için gerekli temel bilgiler konusunda yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte Udacity’nin sadece ilk hafta için ücretsiz olduğunu ve daha sonraki haftalar içinse ücret istediğini de belirtmek gerek.

Yazılım konusunda yardım alacağınız bir diğer site ise, Platzi. Birçok dilde eğitim veren Platzi’de, kodlama konusunda deneyimli kişilerden ders alabilirsiniz.

HTML& CCS, PHP, Java ve Ruby konularının yanı sıra, ücretsiz ders imkanı da sunan yazılım sitelerinden biri de SitePoint. Konuları parçalara bölünmüş şekilde ücretli eğitim veren SitePoint sitesinden öğrenebilirsiniz.

Yazılım geliştirme konusunda atacağınız her bir adım için uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız, size tavsiyemiz Thinkful sitesi. Tamamen ücretli olan bu sitede tam zamanlı ya da yarı zamanlı canlı bağlantılar gerçekleştirerek çalışabilirsiniz.

Yazılım geliştirme konusunda ücretsiz bir site arıyorsanız, tavsiyemiz Code. org sitesi. Tamamen gönüllü destekçileri sayesinde yazılım geliştirmek için gerekli olan bütün bilgileri bu siteden öğrenebilirsiniz.

Aylık ücret vererek yararlanabileceğiniz yazılım geliştirme sitelerinden biri olan Treehouse sitesine de şöyle bir göz atmanızda yarar var diyebiliriz.

Bununla birlikte, yazılım geliştirme konusunda 1 milyon kullanıcısı bulunan ve hem ücretli hem de ücretsiz hizmet veren en popüler sitenin ise Code School olduğunu belirtelim. Ayrıca bu sitelerden bir diğeri de Code Academy olduğunu hatırlatmakta yarar var.

 

Bir önceki yazımız olan Yerli Otomobil Kamuflajsız Olarak Görücüye Çıkacak! başlıklı makalemizde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Cadillac BLS ve Yerli otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bu Haftanın En İyi Mobil Oyunları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478