Kitap Okuma İçin En İyi 3 Tablet

Kitap okumak için en iyi tablet

Kitap Okumak İçin En İyi Tabletler

Okuma yazma öğrendiğimiz günden itibaren kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu duymaya başlıyoruz. Kitap okuma alışkanlığı gerçekten de hem kelime dağarcığımızı hem de hayal gücümüzü geliştiriyor. Ancak günümüzde kitap almak kağıt fiyatlarına gelen zamlarla hem çok masraflı hem de sürdürülebilir değil. Bunun için de pek çok kişi e-kitap tabletleri ile okumayı tercih ediyor. Akıllı telefonların da aynı işlevi göreceğini düşünebilirsiniz. Ancak kitap okumak için en iyi tabletler gerek ışık gerekse de ekran boyutu ile bu iş için tasarlanmıştır. Geniş ürün yelpazesinde hangisini seçeceğinizi bulmak ise zor olabilir.

Amazon Kindle Paperwhite E- Kitap Okuma

Kitap Okumak İçin En İyi Tabletler

Bu kategorideki en hafif ve ince cihazlardan biri olan Amazon Kindle Paperwhite E-reader, yalnızca 191 gram ağırlığındadır. Cihazın boyutları 167 x 116 x 8,18 mm’dir. Ekranın tamamen düz olmayan hafif eğimli yüzeyi okumayı kolaylaştırırken gözlerin yorulmamasını sağlar. Herhangi bir düğme olmayan tablet tamamıyla dokunmatiktir. Batarya kapasitesi WiFi bağlantısı, arka ışık ve yüksek parlaklık kullanılmadığında 250 sayfa kitap okunabilecek kadardır.

Kindle Oasis Tabletler

Yüksek kaliteli bir kitap okuma tableti ve tatmin edici bir depolama alanı istiyorsanız o halde mutlaka Kindle Oasis okuyucuya bakmalısınız. 8GB depolama alanı ile WiFi destekli olarak gelen tablet, 32 GB seçeneğine de sahiptir. Dilerseniz tablette hücresel bağlantı da kullanabilirsiniz. Kilit ekranında ilk aldığınızda bulunan reklamları ek ücret ödeyip kaldırabilirsiniz. Tamamen kullanıcı deneyimi düşünülerek tasarlanmış bu tablet kaygan olmayan gövdesiyle kolay tutuş sağlar. Metal kaplı arka kasa ve 7 inç genişliğinde ekran 300 ppi çözünürlük sunmaktadır. Cihazda sadece sayfa çevirme düğmeleri bulunur.

Kitap Okumak İçin Sony Digital Paper

Tek handikabı hafıza genişletme seçeneği bulunmaması olan Sony Digital Paper, 16 GB dahili depolama alanı sunmaktadır. Sade tasarımı bu tableti kitap okumak için en iyi tabletler arasına sokmaktadır. Bunun dışında ise kullanımı biraz kısıtlayıcıdır. Örneğin Mobi, CBR, ePub gibi formatları açamazsınız. Tablet yalnızca PDF desteklemektedir. Ayrıca yazılımı 2004 yılına ait olduğu için yavaş çalışmaktadır. Okuduğunuz belgede herhangi bir sayfaya geçiş yapamazsınız. Özellikle de uzun belgeleri okurken cihaz donma ve takılma yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Markasından Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Hangi Tarayıcı Daha Kullanışlı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478