Kırmızı Işık Hatası Microsoft’a Çok Zarar Vermiş

Kırmızı Işık Hatası Microsoft’a Çok Zarar Vermiş

Xbox 360 kullanıcılarının bitmeyen kâbusu diyebileceğimiz üç kırmızı ışık sorumu, zamanında Microsoft’a çok pahalıya patlamış. İşte bu konu hakkındaki samimi ve real açıklamalar

Bir önceki nesil oyun konsollar u Xbox 360 ve PlayStation 3 arasında inanılmaz bir rekabet vardı. Xbox 🎮 360’ın, PS3’ten 13 ay kadar önce pazarda satışa sunulması ve konsol yapısının PS3’e göre daha basit oluşu oyun yapımcılarını ve kullanıcılarını bu konsola yöneltmiş ve satış rakamlarının aşırı şekilde yüksek olmasını sağlamıştı.

Ancak Xbox 360 satışa sunulduktan çok kısa bir süre sonra, kullanıcıların çoğu cihazda 3 kırmızı ışık hatası aldıklarını ve sonrasında ise vahim durumla; konsollarının bir daha hiç çalışmaması ile karşı karşıya kaldılar. Bu sıkıntılı durumun cihazın ana kartıyla ilgili bir sorun olduğu ve 3 kırmızıdan sonra Xbox 360’ın kesinlikle ana kartı değişmediği sürece çalışmasının ancak mucize olacağı belirtmişti.

1.15 Milyar Dolarlık Ek Harcama!

Microsoft ‘un eski yöneticilerinden olan Peter Moore o günlere dair çok ilginç bir anısını anlattı. Yine Microsoft yöneticilerinden olan Steve Ballmer ile bu konuyu konuştuklarını ve eğer bu kırmızı ışık hatasının üstesinden gelemezlerse Xbox markasına tamamen veda etmek zorunda kalabileceklerini söylediğini anlatan Moore, Ballmer’ın kendisinin söylediklerini dikkate alarak Xbox 360’ın çok uzun süreli bir konsol olmasını sağladığını söyledi.

Bu sorunu halletmek amacıyla o zamanlarda yeni bir anakart tasarlanması ve ayrıca bu sorunu aşmak için 1.15 milyar dolarlık bir harcama yapıldığını belirten  Moore, bu işlemler sayesinde Xbox’ın yeniden dirildiğini, yeni nesilde de boy gösterdiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan iPhone 6s Hangi Renklerde Gelecek? başlıklı makalemizde iphone 6s ve iphone 6s renk hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iPhone 6s Hangi Renklerde Gelecek?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478