Katlanabilir Telefonlar Ne Zaman Gelecek?

Günümüzde teknoloji sektörüne yeni bir soluk olacak katlanabilir telefonlar uzun zamandır konuşulmaktadır. Peki, inovasyon harikası bu telefonlar ne zaman raflardaki yerini alacak bu konudaki detayları haberimizde bulabilirsiniz.

11

Samsung’un geçtiğimiz yıllarda hazırladığı konsept katlanabilir telefon videosundan sonra büyük bir kitleyi yakalamayı başaran bu teknolojinin ne zaman kullanılacağı oldukça merak konusudur. IHS’de araştırma yöneticisi konumunda görev yapan Kevin Wang bu konu hakkında görüşlerini bildirtti. Kevin Wang’a göre; katlanabilir telefonları üretmek için en büyük adaylardan olan Samsung ile LG’nin henüz bu teknolojilere telefonlarında yer vermeleri için bir yıla daha ihtiyaçları olduğunu belirtmiştir.

Samsung ile LG’nin henüz bu telefonları oluşturabilecek teknolojiye ulaşamadığını diyagramlar ile gösteren Wang her iki şirketin de 2017 yılında bu telefonların en azından prototiplerini oluşturabileceklerini söylemektedir. Katlanabilir bir telefon oluşturabilmek için 3mm eğim yarıçapına sahip ekranlar üretilmesi gerektiği bilinmektedir. Samsung, Galaxy Round ve aynı zamanda 400mm yarıçapında ‘bükülebilir’ bir ekran üretmeyi başarmışlar. En yakın takipçisi LG ile G Flex’te kullandığı 700mm yarıçapındaki ekranla Samsung’un gerisinde yer almaktadır. Henüz yeterli eğim yarıçapını ekranlarına veremeyen şirketler bu amaç uğruna uzun süredir büyük AR-GE çalışmaları yapılmaktadır. Bu sebeple hangi şirketin bu teknolojiyi ilk olarak duyuracağı da büyük merak konusu olmuştur. Katlanabilir telefonlar tasarım ve dizaynlarıyla şimdiden yoğun talebe tabi tutulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Samsung'dan Apple Pay'e Gönderme Yapılıyor başlıklı makalemizde samsung, samsung ödeme ve Samsung Pay hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung’dan Apple Pay’e Gönderme Yapılıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478