Kaspersky

Bilgisayar, telefon ve ya ara geçiş cihazları gibi internet alemine açık ve sosyal ağ üzerinde etkin hareket sahibi olan aletlerin mutlak suretle bir güvenlik ihtiyacı bulunmaktadır. Bulunan yüzlerce virüs tarama programları, spam temizleme uygulamalarının en iyi dereceleri Av-Comperatives adlı performans testi bu yılda birincisini seçti.
Test kapsamında bulunan dosya kopyalama işlemi, veri arşivi oluşturma, uygulama yükleme, Office ve PDF dokümanlarını açma, çevrim içi kaynaklardan dosya indirirken yaşanan performans değişiklikleri karşılaştırıldı ve sistemi performansları PCMark 8 uygulaması ile ölçüldü.
Windows 8 Pro 64-bit işletim sistemine sahip, Intel Core i5 işlemcili 4 GB RAM ve SATA II hard disk bulunduran eşit bilgisayarlarda yapılan testte Kaspersky Internet Security 165,7 puan alarak en az kaynak kullanan güvenlik çözümü seçildi.
Testlerde uygulanan yararlı aşamalardan biride uygulamaların 2 kere denenmiş olmasıdır. Amacı ise ilk testte yeni karşılaşılan dosyalara karşı verilen tepsi süresi, ikinci testte ise eski dosyaların yani karşılaşılmış dosyaları tekrardan hangi tepki sürecinde karşılaşmaları not edilmiştir. Özellikle her programın son sürümünün kullanıldığı testte uygulamaların kendi bulut sistemlerini de kullanmaya izin vermiştir.
Kaspersky Lab’ın Zararlı Yazılım Engelleme Araştırması Yöneticisi Timur Biyachiev, zararlı yazılımlarla mücadele etmenin tıp alanıyla çok fazla ortak noktası olduğunu söylerken her iki disiplinin de iyileştirmekle ilgili olduğu ve her ikisinin de temelinde zarar vermeme prensibinin bulunduğunu belirtirken “bilgisayarların korunurken performanstan vazgeçmelerini beklemek haksızlık olur. Kaspersky, kendisini öncelikle bu alana yoğunlaştırmış ve performansı sekteye uğratmandan mümkün olan maksimum güvenliği sağlamak için çabalamıştır; performans sonuçları da bunu göstermektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir önceki yazımız olan Hackerler Twitter’da Koalisyon ilan etti başlıklı makalemizde koalisyon mesaj, twitter ve twitter dm hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Iphone 6S Ekran Görüntüleri Yayınlandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478