Java “Error. Click for details.” Hatası ve Çözümü

Java programı aldığı güncellemelerden sonra Java kullanan bazı web sitelerinde “Error. Click for details.” hatası vermeye başladı. Bu sorunun çözümünü sizlere bu yazımızda aktaracağız.

Öncelikle bu sorunu en çok kamu kuruluşlarının otomasyon sistemlerinde olduğunu söyleyerek sorunun çözümüne başlayalım. Java programı hata verdiği ikonun üzerine tıkladığınız zaman “Application Blocked. Click for details.” diye bir uyarı çıkıyor. Yani uygulama engellendi anlamını taşıyan bir uyarı.

java-hata

Bu hatayla karşılaştıysanız aşağıdaki adımları takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz;

  • Windows’un arama bölümüne (başlat menüsünden) “Configure Java” yazıp, Java’nın ayar penceresini açıyoruz.
  • Açılan pencerede “Security” sekmesine tıklayınız.
  •  “Security Level” kısmından ayarı “Medium“a getirip ve “Apply” butonuna basıyoruz.Daha sonra tarayıcımızı kapatıp tekrar açıyoruz
  • Eğer hala sorun çözülmemişse tekrar “Security” kısmından işaretli olan “Enable Java content in the browser” seçeneğinin işaretini kaldırıp, “Apply” butonuna basıp, tarayıcınızı tekrar açın.
  • Sorun tekrarlanıyorsa “Edit Site List” butonuna tıklayıp, işlem yaptığımız siteyi Java programına güvenilir olarak ekliyoruz. (Bu sorunu meb.gov.tr sitesinde yaşadım ve sorunu site adresini güvenilir sitelere ekleyerek çözdüm)

Farklı bir sorunla karşılaşır veya sorununuzu çözemezseniz aşağıdaki yorum bölümüne belirtirseniz yardımcı olamaya çalışırız.

Bir önceki yazımız olan İlkokullara ‘Kodlama’ Dersi Geliyor! başlıklı makalemizde Bilgisayar kodlaması ve ilkokulda kodlama dersleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bit.ly Link Kısaltma Sitesine Erişim TİB Tarafından Engellendi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478