İşte Android M’in Gerçek İsmi

İşte Android M’in Gerçek İsmi

Google I/O  etkinliğinde açıklanan Android M sürümünün gerçek ismi hakkında birçok iddia vardı, ve sonunda açıklandı. İşte Android M sürümünün merakla beklenen ismi, yeni sürüm hakkındaki son açıklamalar haberimizde.

Google teknoloji şirketi tarafından I/O 2015 konferansı ile duyurulan Android M sürümünün gerçek isminin ne olacağı sonunda belli oldu. Bugün elinde Marsmallow tutan bir Android heykeli ile tanıtılan yeni android sürümü, Android 6.0 Marshmallow olacak.

Android 6.0 Marshmallow sonunda açıklan

23. API için kararlı SDK uygulama geliştiricileri için kısa süre önce kullanıma sunulan Android 6.0 Marshmallow sürümü ve onun için geliştirilen farklı uygulamalar, Nexus 5, Nexus 6 ve Nexus 9 cihazları ile denenebilecek.

Beklenen bir diğer sürüm Android 7.0 ise, tahminlerimize göre gelecek yıl Android N ve bir diğer tahminlerimize göre Nutella ile isimlendirilmesini bekliyoruz. Android 7.0 Nutella ismi ile gelen sürüm pek çok yenilikle gelebilir. Fakat bunlar sadece bizim tahminimiz ve henüz bu tahmini doğrular doğrultuda bir bilgi mevcut değil.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z2 ve Z3 Telefon ve Çeşitli Tabletleri İçin Android 5.1 Dağıtıldı! başlıklı makalemizde Sony Xperia Z2 ve Z3 Telefon ve Çeşitli Tabletleri İçin Android 5.1 Dağıtıldı! hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Galaxy Note 5’in Rakibinden Rekor Satış Rakamı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478