İPhone’de Kalkacağı Söylenen Kulaklık Girişi Kullanıcıları Ayağa Kaldırdı!

Apple’ın 3.5 mm’lik jack’ı ortadan kaldırıp daha ince tasarımlı bir telefon üretmek amacıyla İPhone 7’de yer vermeyeceğini duyurduğu kulaklık girişi hakkındaki tartışmalar tüm hızıyla sürüyor. İPhone 7 ile her geçen gün kullanıcılara ulaşan yeni bilgilerde Apple’ın kulaklık girişini kullanmayacağı kesinleşince, İPhone kullanıcıları durumun ciddiyetine vararak imza kampanyası başlattı. Apple’ın bu konudaki planının kulaklık girişi yerine Lightenin portu kullanmak olduğu ise sonradan ortaya çıktı. Ancak bu habere pek sevinmeyen kullanıcılar tarafından İPhone 7’de 3.5 mm’lik klasik bir kulaklık girişinin olması için başlatılan bu imza kampanyasında toplanılan imza sayısı ise şimdiden 200 bin oyu geçmiş durumda.

İphone kulaklık

Apple’ın bu kampanyayı dikkate alıp harekete geçip geçmeyeceğini ise zaman gösterecek ama dikkate alsalar bile İPhone 7 için çok geç kalınmış olabilir çünkü yeni bir telefon modelinin proje aşaması oldukça uzun ve zahmetli. Bu da Apple’ın İPhone 7’nin tasarımını değiştirmeyeceğinin önemli bir göstergesi diyebiliriz. Bu durumda, kulaklık girişini en erken İPhone 7S ve İPhone 8’de görebileceğimizi belirtmek gerek. Ancak çoğu kullanıcının sadece kulaklık girişi olmamasından dolayı İPhone’ dan vazgeçmeyeceğini de ekleyelim ki zaten Apple ile ilgili olarak gelen en önemli eleştirilerden biri de bu yani Apple diğer elektronik cihazlarda bulunmayan özellikleri kendi cihazlarında kullanarak kullanıcıları sadece kendi cihazlarını almaya mahkum ediyor demek mümkün.

Ancak Apple ticari amaçlarla kullanıcıların tepkilerini dikkate alarak ilerde Lightening portunu kulaklık girişi şeklinde kullanabileceğimiz yeni ürünler de piyasaya çıkarabilir ki buna da şaşırmamak gerek.

Bir önceki yazımız olan Apple Campus 2'den Yeni Görüntüler Geldi! başlıklı makalemizde apple ve Apple Campus 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple Campus 2’den Yeni Görüntüler Geldi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478