İPhone’a Kafasına Göre Format Atan Çalışan Apple’ın Başını Yaktı!

Apple çalışanlarından birinin yaptığı basit hata, şirketin tazminat ödemesine neden oldu. Apple mağazalarında bulunan Genius Bar adlı bölümde çalışan teknik çalışanlar, yazılım ya da donanım olarak zarar gören Apple ürünlerini tamir edip kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde bir Apple mağazasının Genius Bar bölümünde yaşanan sıra dışı bir olay, Apple’ın tazminat ödemesine kadar uzandı.

Telefonu bozulan 68 yaşındaki Deric White, Apple mağazasına giderek mağazanın ‘Genius Bar’ bölümünden yardım istedi. Bunun üzerine, Genius Bar bölümünde çalışanlardan biri Deric White’ın telefonunda bulunan sorunu gidermek için teslim aldı.

deric white

Buraya kadar her şey normaldi, ancak Deric White, telefonunu almak için geri döndüğünde beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldı: telefonunda bulunan video ve resimler silinmişti. 68 yaşındaki kullanıcı bu işin peşini bırakmayarak Apple’a dava açtı ve davanın sonucu olarak ta mahkeme, Apple’ın Deric White’a 1200 pound yani 5250 tl ödemesine karar verdi. Bunun yanı sıra, 800 euro’luk masraf bedelini de Apple ödeyecek.

Apple’ın tazminata mahkum edilmesinin nedeni ise, resmi internet sitesinde bulunan beyannamesi. Bu beyannameye göre Apple, Genius Bar’a getirilen bütün telefonların yedeklenmesi gerektiğini, ayrıca şartlar ne olursa olsun eğer Apple ürünlerine ya da İPhone’a format atılması gerekiyorsa, mutlaka müşteriye önceden bununla ilgili bilgi verilmesini belirtiyor. Genius Bar çalışanı ise, normal prosedürü izlemeyi unuttuğu için, Apple’ın tazminat ödemesine neden olmuş durumda.

Bir önceki yazımız olan Siri, Ford Marka Araçlara Geliyor! başlıklı makalemizde apple, ford ve Siri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Play’den Yenilikler!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478