iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? 2020

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Numara engelleme işlemi her cep telefonu kullanıcısının zaman zaman ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Konuşmak istemediğimiz, tanımadığımız, rahatsız olduğumuz bazı numaraların bizi aramasını, mesaj atmasını, FaceTime görüşme talebi göndermesini istemeyiz. Böyle durumlarda hemen numarayı engelleme yolunu tercih ederiz.

Her cep telefonu modelinin kendine özgü bir numara engelleme sistemi bulunmaktadır. Bazı cep telefonlarında engelleme mümkün olmadığı için, operatör tarafından numara engelleme işlemine bile ihtiyaç duyulabilmektedir.

iPhone marka cep telefonlarında da bu durum geçerli, farklı işletim sistemine sahip telefonlardan farklı bir engelleme sistemi mevcuttur. Bu nedenle iPhone marka cep telefonu kullanan fakat pek fazla ayarlarını bilmeyen kullanıcılar için iPhone numara engelle nasıl yapılır? konusu hakkında bilgi vereceğiz.

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Arama engelleme: Cep telefonunuza gelen bir aramayı kayıtlı olsun ya da olmasın engelleyebilmeniz mümkündür. Cep telefonunuzun arama kayıtları kısmına girdiğinizde, karşınıza çıkan ve engellenmesinin istediğiniz numaranın yanında bulunan (i) işaretine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfanın alt kısmında yer alan Bu Arayanı Engelle butonuna tıklayınız.

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Mesaj Engelleme: Cep telefonunuza gönderilen mesajı engelleyebilmeniz mümkünler. Gelen mesajı açınız. Sağ üst kısımdaki Ayrıntılar yazısına tıklayınız. Açılan sayfada size mesaj gönderen numara bir takım bilgiler yer almaktadır, sağ üstte bulunan (i) işaretine tıklayınız. Daha sonra açılan sayfanın alt kısmında yer alan Bu Arayanı Engelle butonuna tıklayınız.

iPhone Numara Engeli Nasıl Kaldırılır?

Yukarıda numara engelleme işleminin nasıl gerçekleşeceğini anlattık. Bir de engellenen numaraların engelinin nasıl kaldırılacağını anlatalım…

Arama Engeli Kaldırma: Cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriniz. Ardından Telefon menüsüne giriniz. Açılan sayfadan Arama Engelleme/No. Belirleme menüsüne giriniz. Engelini kaldırmak istediğiniz numarayı seçebilirsiniz.

Mesaj Engeli Kaldırma: Cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriniz. Ardından Mesajlar menüsüne giriniz. Açılan sayfadan Engellenenler menüsüne giriniz. Engelini kaldırmak istediğiniz numarayı seçebilirsiniz.

FaceTime Engeli Kaldırma: Cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriniz. Ardından FaceTime menüsüne giriniz. Açılan sayfadan Engellenenler menüsüne giriniz. Engelini kaldırmak istediğiniz numarayı seçebilirsiniz.

EK BİLGİ: Numara engeli kaldırma işlemini gerçekleştirebilmeniz için girmenizi istediğimiz menüyü kullanarak, engellemek istediğiniz yeni bir numarayı da ekleyebilirsiniz. Arama kayıtları yada mesajların silinmesi sonrası engelleme işlemi yapmak isteyen kullanıcıların kullanabileceği tek yöntem budur. Arama ve mesaj geçmişleri silinmiş olduğu için yukarıda iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? başlığı altında anlattığımız yöntemi kullanabilmeleri mümkün değildir.Ayrıca Apple internet sitesinde e-posta engelleme yönteminede göz atabilir cihazınız anlattığımız yönteme uygun değil ise apple bağlantısına tıklayarak cihaz modelinize görede göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478