iPhone için WhatsApp Sesli Arama Güncellemesi Geldi

Google play store’da oldukça popüler ve anlık mesajlaşma hizmetinde kullanılan whatsapp bir süre önce güncelleme ile whatsapp sesli arama özelliği getirmişti. Bu işlem ücretsizdi ve nihayetiphone cihazlarada whatsapp sesli arama özelliği geldi. İOS kullanıcıları için Appstore’da bulunan whatsapp’a gelen bir güncelleme ile artık sesli arama özelliği hemde medya uygulamasından çıkmadan direkt video, fotoğraf gönderme olanağı geldi. Artık sesli arama özelliği ile iphone’da anlık mesajlaşma uygulamalarından en çok kullananlar arasına girecek gibi duruyor. Appstore üzerinden uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. İphone cihazlara gelen whatsapp sesli arama özelliği daha stabil bir halde çalışması için yeni güncellemeler gelecek gibi duruyor. Fakat şimdiden whatsapp sesli arama özelliği diğer anlık mesajlaşma servislerinden daha verimli ve stabil çalışıyor diyebiliriz.

Sürüm 2.12.1 Yenilikleri

Peki güncellenen bu sürümde whatsapp sesli arama özelliği haricinde neler yenilendi gelin onlara bakalım.

  • İOS 8 paylaşım uzantısı : Artık diğer uygulamalardan direkt whatsapp üzerinden video, fotoğraf, medya ve bağlantı paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Kişilerini whatsapp üzerinden düzenleme olanağı.
  • Sohbet sırasında kamera’ya hızlı erişim tuşu, video ve fotoğraf çekeren veya galeriden fotoğraf/video seçerek kolay bir şekilde karşıdaki kişiye yollayabilme.
  • Tek seferde çoklu video / galeri gönderme fırsatı. Yollamadan önce kırpma ve düzenleyebilme.
  • Whatsapp Araması : Kişi listenizde ekli ailenizi, arkadaşlarınızı veya herhangi birini herhangi bir ülkede olsalar bile Whatsapp sayesinde ücretsiz bir şekilde arayabilme özelliği. Whatsapp arama yapabilmek için telefonunuzdaki dakika veya kontör’e gerek yok. Sadece internet paketinizin olması yeterli veya wifi üzerinden bir ağa bağlanmış olmanız gereklidir. Fakat iphone’a gelen whatsapp arama özelliği önümüzdeki günlerde yavaş yavaş kullanıma açılacağı açıklanmıştır.

kaynak

Bir önceki yazımız olan İnternette En Çok Aranan Yerli Dizi Hangisi? başlıklı makalemizde en çok aranan dizi, en çok aranan oyuncu ve en çok beğenilen dizi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG G Stylo Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478