İPhone İ8 İçin OLED Ekranı Samsung Üretecek!

2018 yılında gelecek olan telefonu İPhone 8 için Apple şimdiden çalışmalara başladı bile. Daha önce muhtemel tasarımları ortaya çıkan telefonun ekranı ile ilgili ise Samsung’la bir anlaşma yapabileceği gelen bilgiler arasında.

Apple’ın Samsung’la yaptığı anlaşmadan dolayı, Samsung’un Apple’a çeşitli modellerde telefon ekranı ve diğer parçaları ürettiğini biliyoruz. Bu anlaşma gereği, 2018 yılında üretilecek olan İPhone 8’in ekranını da Samsung üretecek.

Konuya ilişkin Samsung Display’den yapılan açıklamada, Galaxy modelleri için OLED ekran üretileceği ve Apple ile anlaşmaya varılırsa, İPhone 8 için de OLED ekran üretilmeye devam edileceği belirtildi. Konuyla ilgili ise henüz iki şirketten de resmi bir açıklama yapılmasa da, Samsung Display’in Apple’ın diğer telefonlarının ekran ve aksesuarlarını üretmesinden dolayı, 2018 yılı için üretilecek olan İPhone 8 için Samsung Display’ in OLED ekran üretme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra, Almanya’ da bulunan Merck adlı şirkete göre, Apple, İPhone 8 için OLED ekran kullanmayacak çünkü OLED ekran teknolojisi LCD ekranlara göre daha maliyetli. Bundan dolayı da Apple, kar marjını yüksek tutmak için OLED ekrandan kaçınacak.

İphone Oled ekran

Apple’ın 2018 yılında çıkacak olan İPhone 8 ekranı ile ilgili iddialardan bir diğeri de, LG ile anlaşma yapacağı yönünde. Ancak bu iddialar Apple’ ın Samsung’la daha uygun fiyata anlaşmak için çıkardığı dedikodulardan ibarette olabilir. Bunu öğrenmek içinse, biraz daha beklememize gerek olduğunu söylemekte yarar var.
bursa bayan escort

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi Note 3 Tanıtıldı! başlıklı makalemizde ucuz akıllı telefonlar, Xiaomi ve xiaomi redmi note 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Twitter’dan Birbiri Ardına Gelen Sahte Mesajlar Başınızı Derde Sokabilir!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478