iPhone 7 su geçirmez olacak

Akıllı cep telefonların su geçirmez özelliğe sahip olmaması halen tartışılırken Apple’a yakın kaynakların iPhone 7’ni su geçirmez olacağını belirtmektedirler. Su geçirmez telefonlar uzun zamandan beri hayatımızda ama bunun tasarımla bütünleşmesini ilk olarak Sony Xperia Z ile görülmüştü. Her yeni telefonu ile daha da kabul edilebilir bir noktaya gelen su geçirmezlik özelliği ile son dönemde daha fazla konuşmaya başlanmıştır. Sony’nin sunduğu kısıtlı garanti telefonların suya karşı ya da damlamaya karşı dayanıklı olduğu sorusunu da beraberinde getirmektedir. Özellikle havuzda kullanmayınız çünkü tuzlu su garanti dışı kalmasına neden olur gibi ibareler ile korkutulan tüketiciler için su geçirmezlik özelliğinin son zamanlarda ‘özellik’ olmaktan çıktığına şahit olmaktayız.
Apple‘a yakın kaynakların iPhone 7‘nin su ile toz geçirmez özelliğe sahip olacağını belirtmektedirler. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir videonun Apple‘ın iPhone 6S‘te de bu izolasyonu kullandığını ortaya çıkıyor ama bu izolasyonun sertifika şeklinde olmaması telefonların su ile toz geçirmez özelliğine sahip olmamasını sağlamaktadır. iPhone 7′de su geçirmez özelliğinin kullanışlı olup olmayacağının takdirini ise sizin görüşlerinize bırakmaktayız. Pek çok kullanıcının iPhone‘larını kapak ve jelatinle koruduğu düşünülürse bu donanımın ekstradan bir maliyetten oluşturmaktan başka bir işe yaramayacağını düşünmekteyiz. Apple‘ın iP68 yerine kendi standardını oluşturacağını ön görmek ise hayalperestlik bir durum olmaz. Ancak iPhone 7’nin su ve toz geçirmez özellikle olacağı belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Huawei P9 Çift Arka Kamerayla Geliyor! başlıklı makalemizde huawei, huawei çift arka kameralı telefon ve huawei iki arka kameralı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Analistlere Göre PC Satışları Azalmaya Devam Edecek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478