iPhone 7 Özellikleri Nasıl Olacak Ve Fiyatı

Apple’ın yeni bir tasarımla gelecek iPhone ailesinin yeni nesil üyesi olan iPhone 7’nin su geçirmez form yapısına sahip olacağı dolaylı yoldan onaylanmıştır. Dolaylı yoldan diyoruz çünkü bizatihi Apple’dan gelen bir onay bulunmamaktadır. İşte Digitimes’tan aktardığımız bu haberimizin de kaynağı iPhone’ların kasalarını üreten Catcher firmasından bilgiler alınmıştır. iPhone kasalarının %30-35 kadarı kendilerinin imzasını taşıyor ki bu da majör tedarikçi yapmaktadır. Catcher’ın önümüzdeki dönemdeki satışlarını analiz eden araştırma firmasının raporuna baktığımızda gördüğümüz ilk şey iPhone 7’nin su geçirmeyecek biçimde tasarlanacak olmasıdır. Yani muhtemelen IP 67/68 sertifikası dahilinde su ile toza karşı dayanıklı olmasıdır. Tozda zaten anlaşılmayan bir şey bulunmuyor fakat su konusunda ise yaklaşık olarak 1,5 metreye kadar yarım saat süreyle şeklinde bir sınırlama mevcuttur.

44

Tabii su geçirmezliği gerekliliği olarak kasada da değişikliğe gidileceğinin belirtmemiz gerekir. Belirtilen o ki, antenlerin gizlenmesi yolunda yeni materyaller kullanılacak ki bunun uzantısı olarak hali hazırdaki plastik çizgiler de tarih olacaktır. Yani kısacası iPhone 7 tasarımsal açıdan en düz iPhone olacak gibi görünmektedir. Bunun dışında tasarımsal açıdan ne tür değişiklikler olacağı konusunda henüz bir sızıntı bulunmuyor. Apple yeni telefonu tanıtımı için hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlamaktadır. Dünyaca ünlü teknoloji şirketi olan Apple serisini tamamen kusursuz ve hatasız üretmek istemektedir. Kamera, RAM ile çizilmez ekranı ve işlemcisiyle rakiplerini geride bırakmayı planlamaktadır. Apple’ın yeni telefonlarında çift RAM kullanacağını ifade etmiştir. Yetkililer böylelikle yeni telefonlarda 2 GB RAM ve tabletlerde ise 4 GB RAM olacağını belirtmiştir. Yetkililerin belirttiği bir diğer iddia ise Apple’ın mini bir yapabileceği yönünde olmuştur. Bu ürünün de 2015’te piyasada yer alabileceğini belirten yetkililerin telefonun 4 inç ekranlı olabileceğini belirtmişlerdir. iPhone 7’i için şu an için bir fiyat tahmini oldukça yapmak zordur. Çünkü bu özelliklerin yanında başka ne gibi özelliklerin kullanılacağı belli değildir. Kullanılan özellikler fiyatları arttırmasına sebep olacağından bir fiyat sunulması doğru değildir.

444

Telefon devini yakından takibini sürdüren Yasser Farahi’ye yeni cihazın neye benzeyeceği sorulduğunda ise cevap olarak muhtemel bir tasarımı paylaşmıştır. Farahi şirketin yeni modeli hakkında bir fikir yürüten ilk kişi değildir. Teknoloji sitelerinin çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberlerinde iPhone serisinin yeni modelinin temel özellikleri şimdiden tartışılmaya başlanmıştır. Android işletim sistemi ile çalışan bazı akıllı cihazların da bir süredir kablosuz şarj özelliğini bulunmaktadır. 16, 64 ile 128 GB kapasite seçenekleri piyasaya sürülecektir. Apple’ın yeni modelinin iOS 9 veya iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin ediliyorken 2016 yılında tanıtılması beklenmektedir. Safir kristal cam ekran, mükemmel ekran çözünürlüğü, geliştirilmiş pil ömrü, 4 inç’lik yeni model, kablosuz şarj, su geçirmez dış gövde, force dokunmatik ekran bulunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z5 için Yeni Renk Seçeneği başlıklı makalemizde Pembe renkli Xperia Z5, Sony ve sony xperia z5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sony Xperia Z5 için Yeni Renk Seçeneği

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478