İPhone 7 Ekran Özellikleri

İPhone 7 Ekran Özellikleri

Safir Kristal Cam Ekran
Geçen yıl yani 2014’te iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak satışa sunulacağı söylentileri vardı fakat bu söylentilerin tamamen gerçekdışı olduğu görüldü . Ve son zamanlardaki şikayetlere göre, birçok apple kullanıcısının iPhone 6 modellerinin kolay çizildiği yönünde sıkıntısı var. 2014 yılında Apple teknoloji firması safir cam üreten bir teknoloji şirketi ile protokol imzalandıkları yönünde söylentiler çoğaldı. Bu nedenle, Apple’ın iPhone 7 üzerinde safir kristal cam ekranı kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Harika Ekran Çözünürlüğü
Samsung firmasının akıllı telefonları ile Apple’ın akıllı telefonlarını karşılaştırdığımızda, Samsung cihazların çok üstün çözünürlük farkı her karşılaştırmada karşımıza çıkıyor. Teknoloji kralı Apple, iPhone 6 Plus cihazında ilk kez Full HD ekran sundu. Bu sebeple, önümüzdeki Apple iPhone 7 cihazının Quad HD ekrana sahip olabileceği yüksek ihtimal.

Force Dokunmatik Ekran
Apple’nin iPhone 7’si , Force Touch dokunmatik ekran sayesinde sert bir dokunuş ve ayrıca hafif bir ayırt yeteneğine sahip olabilecek. Bu özel Force Touch ekran, esnek Retina ekranda bulunan küçük elektrotları kullanarak, çok hafif bir dokunuş ile güçlü bir dokunma hareketi arasındaki farkı ayırt ediyor ve kullanıcı istediği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili bazı kontrollere anında erişebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil LG Cinema 3D TV başlıklı makalemizde LG Cinema 3D TV hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Vine Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478