iPhone 6s’i Baskül Yaptılar!

Bu aralar Apple ve iPhone hakkında çok yazı yazar olduk. Telefonun kamerasıyla uğraşan, otomobil işine giren, güncellemeler hakkında sürekli yenilik arayışına giren Apple yine ilginç bir haberle gündeme geldi.

 

Apple’ın son gözdesi iPhone 6s’in farklı ve renkli özellikleri hakkında biraz alaycı biraz çılgın bir deneme haberi bugün basında yer aldı.

İphone 6s ve iPhone 6S plus versiyonlarında kullanılan 3D Touch teknolojisi ile ilgili hassaslık Simon Gladman adlı bir girişimci tarafından başka bir uygulama için kullanıldı.

Bu özellik üzerinde bir süredir çalışan Simon Gladman adlı geliştirici Plum-O-Meter isimli uygulama sayesinde iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini bir çeşit basküle dönüştürüyor.

Bu girişimci Youtube’a koyduğu bir videoda iPhone yoluyla meyvelerin kilosunu ölçmeyi başardı. Birçok kişi tarafından izlenen videonun ardından Apple girişimcilerinin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bu arada Plum-O-Meter adı verilen bu uygulamanın henüz birçok telefon için izin verilmeyen uygulamalar olduğunu söylemeyi unutmayalım.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Apple, Otomobil Sektörüne Giriyor! başlıklı makalemizde apple, Apple Car ve Tim Cook hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın iOS Uygulamaları (25 Ekim)

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478