iPhone 6s Türkiye Çıkışı ve Satış Fiyatı!

Teknoloji devi Apple, merakla beklenen cihazları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ı Amerika’da geçtiğimiz hafta satışa sundu. Ön sipariş anlamında rekor kıran ve büyük bir ilgiyle karşılaşan cihazın ülkemizdeki satışı ve fiyatları konusunda net açıklama sonunda yapıldı.

Ekim Ortasında Geliyor!

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazlarının tanıtımında Türkiye’den bahsedilmiş ancak net bir tarih verilmemişti. Konuyla ilgili net açıklamalar ise yeni geldi ve hem çıkış tarihi hem de satış fiyatları belli olmuş oldu.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri 16 Ekim 2015 tarihinde ülkemizde satışa sunulacak. Apple Store‘de ilk olarak satışa çıkacak olan cihaz, sonrasında diğer mağazalardaki yerini de alacak.

iphonee

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Fiyatları!

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazları dahili depolama alanına ve özelliklerine göre çeşitli fiyat aralıklarıyla sunulacak. İşte tüm iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin Türkiye satış fiyatları:

iPhone 6s 16 GB: 3099 TL

iPhone 6s 64 GB: 3499 TL

iPhone 6s 128 GB: 3899 Tl

iPhone 6s Plus 16 GB: 3499 TL

iPhone 6s Plus 64 GB: 3899 TL

iPhone 6s Plus 128 GB: 4299 TL

Apple tarafından belirlenen bu satış rakamlarında ülkemizdeki vergi durumunun ne kadar etkisi olduğu bilinmez ancak bu rakamlar en gelişmiş Android cihazların bile üzerinde olacağı anlamına geliyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini merakla bekleyen kitleden birçok kişi bu fiyat açıklamasından sonra hayal kırıklığına uğradı. Ülkemiz şartlarına göre gerçekten yüksek seviyede olan bu fiyatların, ülkemizdeki satışı nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Apple tarafından bugüne kadar çıkarılmış olan en iyi telefon olarak lanse edilen ve Intel Core M işlemcilerinden dahi hızlı olan iPhone 6s modellerinde Apple A9 ve 2 GB RAM kullanıldı. Cihazı Amerika’da satın alarak kullanmaya başlayanların yorumlarının ise genellikle olumlu olduğu görülüyor.

Dış kısmı darbelere ve çizilmeye karşı korunaklı yapılan cihazlar bu yönüyle de beğeni topluyor. Ekran kısmı da oldukça sağlam olan cihazın, gelişmiş özellikler barındırdığı gerçek ancak bu fiyatlar oldukça yüksek. Cihazın Amerika satış fiyatı göz önüne alındığında ise, fiyatlar arasındaki uçurum göze çarpıyor.

Bir önceki yazımız olan HTC One M9e Geliyor! başlıklı makalemizde akıllı telefon, htc ve htc akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC One M9e Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478