iPhone 6s Pil Göstergesinde Sorun Yaşamaktadır

iPhone 6s ile iPhone 6s Plus modellerinde pil göstergesi sorunu baş göstermiş durumdadır. Kullanıcılar batarya göstergesinin takılı kaldığından şikayetçiler. İPhone 6s için satışa sunduğu bataryalı kılıf ile eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş olan Apple’ın yine batarya konusundan dolayı şu sıralar başı ağrımaktadır. iPhone 6s ile iPhone 6s Plus kullanıcıları pil göstergelerinin bozulduğundan şikayetçi olmaya başlamışlardır. Şikayet sayısının oldukça fazla olması ise Apple’ı harekete geçirmiş durumdadır.

11

Peki ya iPhone 6s pil göstergesi sorunu tam olarak nedir veya neyden kaynaklanıyor?
iPhone 6s kullanıcıları telefonu uzun süre kullandıklarını fakat pil göstergesinde hiçbir değişikliğin olmadığını dile getirmektedirler. Yani şarj azalmasına rağmen pil göstergesi sabit durmaktadır. Eminiz ki bu durum çok can sıkıcıdır. Eğer iPhone 6s’te pil göstergesinde sorun yaşıyorsanız, Ayarlar > Genel > Tarih ile Saat bölümünden ‘Otomatik Ayarla’ seçeneğini aktifleştirmeniz ve daha sonra telefonu kapatıp açmanız şimdilik geçici bir çözüm olarak görünmektedir. Apple’ın bu sorunu önümüzdeki haftalarda yayınlayacağı iOS 9.2.1 güncellemesi ile çözeceği söylenmektedir. Fakat bizim tahminimiz Apple’ın bugün ya da yarın uzun zamandır Beta aşamasında olan iOS 9.2.1 güncellemesini yayınlayacağı yönündedir.

Bir önceki yazımız olan iPhone için AMOLED ekran iddiaları güçlenmektedir başlıklı makalemizde İPhone 8 ve iphone amoled hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

17 Ocak Haftanın Mobil Oyunları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478